TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Má spojení telemark a pevná pata smysl?

Nebo-li oplatí se něco podobného vyrobit pro lyžaře, který preferuje střídání stylů jízdy a může tedy pro své kratochvíle využívat jen jedny lyže, jedny boty, jedno vázání (kombinaci vázání).

NTN+Dynafit=Fran­kenTele!!!

Na internetu se dá nalézt několik videí na kombinaci vázání pro telemark s patou umožňující i jízdu „S pevnou patou“. Ač to jsou někdy prapodivné kombinace, které vytváří otázky ohledně funkčnosti – bezpečnosti daného vyrobeného výrobku, není tato myšlenka až tak k zahození hodná. Vždyť konečně určitě se najde spousty jedinců, pro které je lyžování především zábava a variace různých stylů jízdy, případně jejich kombinace je právě to, co lyžaře na lyžování baví. Nebyla přece i tato myšlenka v pozadí rozhodnutí vyzkoušet třeba skialpové lyže? Nebo je to jen další „chlapský“ nápad jak si šikovně „nabít hubu“ a ještě z toho mít radost?

Tele-Alpine Hybrid – NTN Rottefella

Co si o tom myslíte vy?

Podobné články

Komentář

 1. Ropak - 11. listopad 2011, 10:34 #

  To je jasny. Srabe.

  Telemarkista odvazny nikdy nezapina patu. Telemarkista nejisty holt uvita v ostrejsich pasazich pevnou patu.

  Tak za mesic, snad bude snehu vic nez loni.

 2. Bruder 1 - 11. listopad 2011, 13:26 #

  Já si zase myslím, že to není až tak o strachu – jako spíše o možnostech.- bo mě třeba baví střídat styly – Kérvovat, jízda snožmo, telemark ve vysokém postavení, telemark v nízkém postavení (Kérvovat telemarkem jde taky..- zatím mi toto nejde) Mě na lyžování – skialpech baví právě ta rozmanitost – občas led, občas trvdý sníh, sem tam prašan, mokrý sníh, krusta, nebaví mě jezdit furt jen to samé… proto jsem si začal se skialpem.

  Též doufám, že bude více sněhu než loni.. i když tomu zatím nic nenasvědčuje.. na Tatry se ale těším, ať už budou bílé, či zelené (letos se pálí jen ze slivek)

 3. Thomas - 22. listopad 2011, 22:50 #

  Ta kombinace s Dynafit možná je. V opravdu krizových situacích z NTN vazka vylítne noha i do boku, což by mohlo zafungovat s otáčejícím čepem TLT. U toho sjezd. vazka bych z toho měl strach. Ale asi pro toho, kdo jezdí trochu déle je to zbytečné. Škoda je každého i jednoho oblouku, který není vyjetý TM technikou. Kolejnice nosníků NTN a důraz na zatížení pat umožní k.rvovat i snožnou jízdu už tak dost dobře a navíc stoupač NTN skutečně lépe drží v chůzi a neprotočí se dokola na ledovém traverzu jako otočný čep TLT.

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

 

Pravidla a možnosti formátování

 • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje sexy formátování texy. Například nový odstavec získáte 2x odřádkováním, citace započněte znakem ">", odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
 • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
 • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
 • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]
|
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org