TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Lavinové vybavení

Jak to vypadá se staršími lavinovými vyhledávači?

Ve sněhem pokrytém zimním terénu se stále můžeme setkat se staršími typy lavinových vyhledávačů. Ať již mezi aktivními skialpinisty, freeridery nebo snowboardisty, tak často i v půjčovnách outdoorového vybavení. Pojďme se podívat, jak je používání těchto lavinových vyhledávačů bezpečné, či nikoliv. A jaká jsou s použitím starších lavinových vyhledávačů možná úskalí a rizika.

Rozšířená recenze lavinového batohu Pieps JetForce Tour Rider 24 - první lavinový batoh bez stlačeného plynu

Lavinové nafukovací batohy prožívají v posledních letech obrovský boom a k dobře známým firmám ABS, SnowPulse a BCA přibyl nový významný „hráč“. Firmy Pieps a Black Diamond představily v roce 2014 revoluční řešení lavinového batohu JetForce, kdy je nafukovací vak plněn výkonným ventilátorem napájeným z baterie.

Na 25. Pelikánově semináři byla velká pozornost věnována lavinové problematice

Ve dnech 24. až 26. října 2014 se na zámku Bischofstein nad Teplicemi nad Metují uskutečnil jubilejní 25. Pelikánův seminář. Pořadatelé ze Společnosti horské medicíny a Lékařské komise Českého horolezeckého svazu připravili bohatý program přednášek a praktických ukázek zaměřených na problematiku horské medicíny.

Pokročilá lavinová výbava pro lyžaře a snowboardisty

Do rozšiřujícího vybavení pro pohyb v terénu s možným pádem sněhových lavin patří v první řadě různá řešení lavinových batohů a další méně rozšířené pomůcky, které představíme. V prvním dilu Základní lavinová výbava pro každého byla pozornost věnována základní lavinové trojici – lavinový vyhledávač, sněhová lopata a lavinová sonda. Nyní si představíme pomůcky, které nejsou „povinné“, ale některé z nich jako lavinový batoh jsou vysoce účinné a tím pádem i velmi doporučitelné.

AvaTech SP1 - rychlé a snadné zjišťování sněhového profilu

16. září 2014 byla představena nová elektronická sonda AvaTech SP1 pro měření, zobrazení a sdílení řady důležitých hodnot ve sněhových vrstvách, na kterých se pohybuje skialpinista, snowboardista nebo sněžničář. S pomocí AvaTech SP1 je možné velmi rychle získávat podrobné sněhové profily na mnoha místech. Pro potvrzení tak stačí v prosondované oblasti udělat některý z pasivních nebo aktivních testů stability sněhové pokrývky pouze v místě s nejméně bezpečnou skladbou sněhových vrstev.

 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org