TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Promítání

Představení nové generace lavinových přístrojů PIEPS s BlueTooth + PIEPS APP

Setkání skialpinistů 2018, Bílá Beskydy

Seznámíme vás s tím, jak lze využít výhod BT technologie pro nácvik vyhledávání i samotnou záchranu z laviny. V průběhu workshopu si pak ukážeme, jak kvalita lavinového vybavení a úroveň znalostí uživatele zásadním způsobem ovlivňuje čas potřebný k vyproštění zasypaného. Doplníme o ukázky použití elektronické sondy Pieps iProbe II a lavinového batohu Pieps JetForce s turboventilátorem namísto tlakové láhve se stlačeným plynem.

Video od Ushbu-du team: Svaneti lines - skialp v Gruzii

Setkání skialpinistů 2018, Bílá Beskydy

Letní Gruzii už zná kde kdo. A tak nás lákalo, jak vypadá ta zimní. Bylo tam hodně sněhu, hodně kamarádů, hodně lavin a hodně alkoholu. Ale stalo to za to!

Telemark ve žlebech východních rakouských Alp

Setkání skialpinistů 2018, Bílá Beskydy

„Nedostatek času nás nutí se zaměřovat na jedno a dvoudenní túry v co nejbližším okolí Moravy, jak směrem na jih, tak na východ. Naší oblíbenou destinací je hřeben východních rakouských Alp od Totesů, Enstálských Alp, Schneebergu, Raxu, Hochschwabu až po Nízké Taury. Dojezd do 400 km a prodlužující se předjaří a jaro,tento způsob túr umožňují. Výhodou je, jet na jistotu počasí a sněhu,“ představují telemarkoví nadšenci Tomáš a Martin Tisovsští.

Sobotní závody Sachasport Skialp Sprint Bílá 8.12. 2018

Setkání skialpinistů 2018, Bílá Beskydy

Sachasport Skialp Sprint Bílá je podvečerní skialpový závod start-cíl pro širokou veřejnost a pro protáhnutí se na zahájení zimní sezóny.

Modní přehlídka RUMAsportu

Setkání skialpinistů 2018, Bílá Beskydy

Malá ukázka z módní přehlídky organizované lyžarskou speciálkou z Ostravice, Rumasportem. Předvedeme vám skialpové věci nejenom pro holky. Ukážeme, jak se vhodně obléct a jak to může slušet nejenom na beskydské Lysé Hoře. Pozor – zvláštní nabídka pro účastníky od RUMAsportu.

 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org

 
 
kansas-160x600.jpg
ladiran-160x600.jpg