TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Promítání

Luboš Chvátal - Haute Route Imperiale

Setkání skialpinistů 2019 Chata Jiřího na Šeráku v Jeseníkách

Tento skialpový přechod není sice tak vyhlášený jako je klasická trasa Haute Route, ale pokud jde o nádherné horské scenérie, náročnost a rozmanitost podniku, je s ním určitě srovnatelný. V tradiční a osvědčené sestavě, vyrážíme na konci dubna do srdce Walliských Alp abychom strávili báječných šest dní v úchvatném a divokém vysokohorském terénu.

Metodika - Rozbor některých lavinových nehod v zimě 2018 – 2019

Setkání skialpinistů 2019 Chata Jiřího na Šeráku v Jeseníkách

Přes současnou pokročilou prevenci a výborné lavinové předpovědi (alespoň v evropských a severoamerických horách) dochází každou zimu k řadě samovolných nebo uměle vyvolaných lavin. I přes rostoucí popularitou skialpinismu a splitboardu je počet fatálních lavinových nehod přibližně stejný. V prezentaci budou představeny některé z lavinových nehod. Stejně tak budou rozebrány jiné nehody, které se mohou stát při pohybu ve volném terénu.

Ski - párty - road movie z Gruzie

Setkání skialpinistů 2019 Chata Jiřího na Šeráku v Jeseníkách

Film je vhodný až od 18 let. Ve filmu je mnoho alkoholu a spousta sprostých slov.

Pik Lenina (7134 m) – na sedmitisícovku na lyžích nebo snowboardu

Setkání skialpinistů 2019 Chata Jiřího na Šeráku v Jeseníkách

Nejvyšší vrchol Kyrgyzstánu se považuje za nejsnadněji dostupnou sedmitisícovku. Jeho široká severní stěna s krásným sklonem a převýšením přibližně 2700 výškových metrů z vrcholu do prvního výškového tábora zároveň odpradávna přitahuje lyžaře a snowboardisty. Její český a slovenský prvosjezd se datuje do léta 2001. Přednášet budou Jan Pala a Tereza Vlachová.

Aktivní i vyhaslé sopky na Kamčatce na skialpech - Jan Pala

Setkání skialpinistů 2019 Chata Jiřího na Šeráku v Jeseníkách

Dálněvýchodní ruský poloostrov Kamčatka je u nás znám pro své aktivní a vyhaslé sopky, termální prameny, zemětřesení, velké množství medvědů a lososů, a třeba dolinu Gejzírů. Poloostrov přeplněný sopkami je nejzajímavější v zimních nebo jarních měsících, kdy nabízí dokonalé podmínky pro jakékoliv pohybové aktivity na sněhu.

 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org