TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Trilogie Tatry: tři dny, tři stěny, tři údolí - na památku Horemu

Setkání skialpinistů 2018, Bílá Beskydy

Na Setkání skialpinistů představí Rosťa Tomanec a Karel Svoboda sjezdy tří tatranských stěn ve třech různých údolích. „Za mimořádných prašanových i firnových podmínek se podařilo sjet 3 ohromné tatranské extrémy za 3dny v rozdílných údolích. V akci: Rosťa Tomanec, Radovan Hore Horecký, Karel Svoboda. Na památku Horemu,“ říká Rosťa Tomanec.

Praktický workshop o tom, jak bezpečně skákat na lyžích ve volném terénu

Setkání skialpinistů 2018, Bílá Beskydy

Na Setkání skialpinistů se v závislosti na aktuálním sněhových podmínkách uskuteční i praktický workshop o tom, jak bezpečně skákat ve volném terénu. Řada lidí má obavy seskočit z hrany, malé převěje nebo přes pařez. Filip Mef Vlček přítomné zájemce seznámí s tím, jak skákat nejenom v prašanu.

Představení nové generace lavinových přístrojů PIEPS s BlueTooth + PIEPS APP

Setkání skialpinistů 2018, Bílá Beskydy

Seznámíme vás s tím, jak lze využít výhod BT technologie pro nácvik vyhledávání i samotnou záchranu z laviny. V průběhu workshopu si pak ukážeme, jak kvalita lavinového vybavení a úroveň znalostí uživatele zásadním způsobem ovlivňuje čas potřebný k vyproštění zasypaného. Doplníme o ukázky použití elektronické sondy Pieps iProbe II a lavinového batohu Pieps JetForce s turboventilátorem namísto tlakové láhve se stlačeným plynem.

Video od Ushbu-du team: Svaneti lines - skialp v Gruzii

Setkání skialpinistů 2018, Bílá Beskydy

Letní Gruzii už zná kde kdo. A tak nás lákalo, jak vypadá ta zimní. Bylo tam hodně sněhu, hodně kamarádů, hodně lavin a hodně alkoholu. Ale stalo to za to!

Telemark ve žlebech východních rakouských Alp

Setkání skialpinistů 2018, Bílá Beskydy

„Nedostatek času nás nutí se zaměřovat na jedno a dvoudenní túry v co nejbližším okolí Moravy, jak směrem na jih, tak na východ. Naší oblíbenou destinací je hřeben východních rakouských Alp od Totesů, Enstálských Alp, Schneebergu, Raxu, Hochschwabu až po Nízké Taury. Dojezd do 400 km a prodlužující se předjaří a jaro,tento způsob túr umožňují. Výhodou je, jet na jistotu počasí a sněhu,“ představují telemarkoví nadšenci Tomáš a Martin Tisovsští.

Sobotní závody Sachasport Skialp Sprint Bílá 8.12. 2018

Setkání skialpinistů 2018, Bílá Beskydy

Sachasport Skialp Sprint Bílá je podvečerní skialpový závod start-cíl pro širokou veřejnost a pro protáhnutí se na zahájení zimní sezóny.

Modní přehlídka RUMAsportu

Setkání skialpinistů 2018, Bílá Beskydy

Malá ukázka z módní přehlídky organizované lyžarskou speciálkou z Ostravice, Rumasportem. Předvedeme vám skialpové věci nejenom pro holky. Ukážeme, jak se vhodně obléct a jak to může slušet nejenom na beskydské Lysé Hoře. Pozor – zvláštní nabídka pro účastníky od RUMAsportu.

Norský skialp autostopem

Setkání skialpinistů 2018, Bílá Beskydy

To nás takhle na jaře roku 2017 napadlo, že je čas na větší skialpový výlet … Nejdřív jsme chtěli jet na dva měsíce do Kyrgyzstánu. Pak z nedostatku času na měsíc do Kyrgyzstánu. Pak z nedostatku sněhu v Kyrgyzstánu na tři týdny do NorskaA pak se pokazilo auto …Takže jsme do Norska letěli. Stopovat. S lyžemi.

Irán 2018 – průzkum perského prašanu

Setkání skialpinistů 2018, Bílá Beskydy

Irán a lyže, to jde obvykle dohromady. Ale jsou i zimy, kdy nenapadne moc sněhu, nejznámější středisko nespustí lanovky kvůli pozemkovým sporům a to druhé nejznámější zakáže jízdu mimo upravené sjezdovky. Pak nezbývá, než opustit příslib bezedného sněhu a vydat se hledat do odlehlejších částí země. Vydejte se s námi na promítání Skialpů Praha z únorové výpravy za perským prašanem.

Komise tradičního skialpinismu ČHS 2018-2019

Setkání skialpinistů 2018, Bílá Beskydy

V rámci Setkání skialpinistů 2018 budou shrnuty aktivity Komise tradičního skialpinismu ČHS za uplynulý rok. Budou představeny předpokládané akce a aktivity v oblasti tradičního skialpinismu na nadcházející sezónu, ať už otevřené pro všechny členy ČHS nebo z hlediska účasti vhodné pro zkušenější skialpinisty a splitboardery.

Program Setkání skialpinistů 2018, 7.-9. 12. 2018

Komise tradičního skialpinismu ČHS ve spolupráci s MountainSki.cz, Tulenipasy.cz připravila Setkání skialpinistů se uskuteční na Bílé v Beskydech ve dnech 7. až 9. prosince 2018. Program Setkání skialpinistů je tady:

Skialpový prvosjezd 6723 metrů vysokého vrcholu Karla Marxe

Setkání skialpinistů 2018, Bílá Beskydy

Štít Karla Marxe je se svými 6723 metry nejvyšším bodem jižního Pamíru. Vrchní část (cca do 5 500m) se dá slyžovat, ačkoliv tam na vás nečeká prašan, ale záludný led pokrytý vrstvičkou sněhu… Zvolili jsme lezecky náročnější, ale o to pěknější nástup ze severu, z doliny Redžiz, přes bohužel stále ustupující a potrhanější ledovec. BC 4 000m, C1 4 650m, C2 5 300m a C3 5 700m.

Vysoké Tatry z východu na západ, aneb od svítání do soumraku 2018

Setkání skialpinistů 2018, Bílá Beskydy

Tak se to letos podařilo. To, co jsme loni s Pavlem zkusili (skončili jsme v Mengusovské dolině), tak se letos v rozšířené sestavě povedlo. Svítání v Baraním sedle, kafíčko na Zbojandě, kde se právě osazenstvo probouzelo, pivko pod Rysma, západ slunce na Kriváni, to jsou záchytné body na skialpovém přechodu Vysokých Tater z Chaty pri Zelenom plese chaty na Tri studničky. Sedel a sjezdů nepočítaně, výhledy nepopsatelné, to se musí prostě zažít. Snad se mám podaří v naší prezentaci něco z toho na Vás přenést. Pažout a Koki.

Katka Mandulová: Sněžné leopardění na Piku Lenina (7134 m)

Setkání skialpinistů 2018, Bílá Beskydy – promítání

Čtvrtá a nejlehčí sedmitisícovka ze série Sněžný leopard je ideální sjezdovka! V rámci aklimatizace Katka Mandulová sjela v létě 2018 z Camp 3 (6100 m) dolů na skialpech. Příště to snad bude na jasanových lyžích. Projekce z lyžařské expedice a představení projektu Sněžný leopard s recitací lyžařských Jasanových básní.

VIDEO - Československý firnový memoriál v květnovém Norsku 2018

Setkání skialpinistů 2018, Bílá Beskydy

Tradiční československé setkání zaměřené na ukončení skialpové sezóny. Tam kde lyžařská sezóna nikdy nekončí, je třeba oddělit starou od nové a tu právě skončenou pořádně zrekapitulovat uprostřed nejvyšších skandinávských hor Jotunheimen a Hurrungane.

« Novější | Starší »
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org