TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

S lyžemi Gafski Gufo na kamčatských vulkánech na jaře 2013

S lyžemi italské firmy Gafski jsem poprvé setkala na sportovním veletrhu ISPO 2012 v Mnichově. Na první pohled mě oslovily svoji originalitou v designu, kterým se liší od naprosté většiny ostatních firem. V roce 2013 jsem se rozhodla vyzkoušet jejich model Gufo a to hned na skialpinistickém výletě na Kamčatku 2013.

Novinka na nadcházející zimní sezónu – vsetínské ptice RH 2013-2014

Po téměř čtyřicet let trvajícím vývoji přichází do prodeje nový háček k zavěšení na dřevěnou nebo ledovou stěnu – Ptica RH 2013. Dlouhý vývoj s mnohými slepými větvemi se zúročil v současný nadčasový design a vysokou užitnou hodnotu. Díky tomu se začala ptica šířit z epicentra v Pržně u Vsetína do celého světa, a to už od dávnověku, viz první foto.

Update: Dva týdny v nových skialpinistických skeletech Dynafit TLT 6 na Kamčatce

Při výletu Ski Kamčatka 2013 – co a jak se dělo při skialpinistickém výletu jsem měl nové skelety Dynafit TLT6 a lyže Dynafit Manaslu. Dynafit TLT6 jsem už důkladně vyzkoušel v Dolomitech v lednu 2013 – Několikadenní vyzkoušení prototypu nových skialpinistických skeletů Dynafit TLT6, takže na Kamčatce se jednalo o dlouhodobé otestování „ostrého“ modelu Dynafit TLT 6. Dopadlo výborně.

Osmidenní důkladné vyzkoušení vázání Dynafit BEAST v Makedonii v březnu 2013

Během výletu Makedonie – lyže, board, sněžnice, skialp, 1. až 10. března 2013 jsem měl možnost dokonale vyzkoušet Dynafit kombinaci lyže Dynafit Huascaran v délce 186 cm (135–114–124 mm) s novým vázáním Dynafit BEAST a botami Dynafit Mercury. Výsledky praktického vyzkoušení Dynafit BEAST jsou tady.

G3 Love Glove - pásy ich milujú

G3 Love Glove. To je názov, ktorý evokuje rôzne myšlienky. Hlavne neslušné. Tentokrát sa však výnimočne nebudeme venovať žiadnej pikantnej erotickej pomôcke. Budeme sa venovať pikantnej pomôcke pre nešikovných, rozmaznaných a fyzicky slabých skialpinistov. A pre tých pásovcov, ktorí si príliš zvykli na bezlepidlové pásy (Gecko a spol). Čiže pre mňa a moju vedúcu.

Vyzkoušení dvoudílných holí Fizan Broad Peak 2

Při výletu Makedonie – lyže, board, sněžnice, skialp, 1. až 10. března 2013 jsem osm dnů šlapal a jezdil s holemi Fizan Broad Peak 2 na Quillcz vybavených novým patentovaným systémem uzamykání Fizan CONCEPT.

Několikadenní vyzkoušení prototypu nových skialpinistických skeletů Dynafit TLT6

V polovině ledna 2013 jsem se zúčastnil Dynafit Press Event na chatě Rifugio Fanes (2060 m) v Dolomitech, kde jsem měl možnost se od 10. do 13. ledna pohybovat v prototypu nových skialpinistických skeletů Dynafit TLT6 Performance CR. Jako doplnění k botám byly lyže Dynafit Nanga Parbat a Dynafit Cho Oyu.

Praktické zkušenosti s vázáním G3 Onyx

Jako dlouholetý uživatel vázání Dynafit TLT (od roku 2000) jsem uvítal možnost si vyzkoušet první reálné funkční vázání (mimo ultralehké závodní modely) na trhu poté, co patent Dynafitu vypršel. Vázání G3 Onyx bylo poprvé představeno v březnu 2009 a po odladění některých detailů se stalo plnohodnotnou alterantivou Dynafitu zejména na freeride. Tady uvádím osobní zkušenosti s použitím G3 Onyx během Skialpinistický kurz pro členy Klubu Hedvábná stezka vyšel v Raxu parádně.

Nedělní testování nové kolekce lyží ELAN ve Ski Parku Gruň

Sportovní obchod RUMASPORT z Ostravice připravil na neděli 20. ledna 2013 testování letošních modelů lyží ELAN v lyžařském areálu Ski Park Gruň. U koliby se sešlo několik desítek zájemců o vyzkoušení nových lyží ELAN.

Představení nového freeridového vázánní Dynafit BEAST v lednu 2013

Ve dnech 10. až 13. ledna 2013 bylo při Dynafit Press Event v italských Dolomitech v lednu 2013 poprvé představeno nové freeridové vázání Dynafit BEAST s vypínací silou DIN 16. Zatím jen krátké představení, přičemž k praktickému vyzkoušení by mělo být k dispozici v nejbližších dnech.

Nové 16 DIN freeridové vázání Elan Adrenalin na základě Tyrolia Adrenalin

Během promítací akce Závěr Filmového festivalu zimních sportů v Brně 28. listopadu 2012 byly v předsálí stánky sponzorů festivalu a mezi nimi u Trtík sportu zřejmě poprvé v České republice také freeridové vázání Elan Adrenalin.

Veletrh Outdoor Friedrichshafen 2012 plný zajímavých novinek

Veletrh Outdoor Friedrichshafen se uskutečnil ve dnech 12. až 15. července 2012. Jako každý rok nabízel veletrh spoustu outdoorových novinek v kombinaci se skvělou atmosférou.

Skialpinistické vázání Zermatt - historie skialpinismu

Lou Dawson publikoval na svém webu WildSnow.com další příspěvek k historii skialpinistickýh vázání – Nepal – Backcountry Skiing Alpine Touring Binding at Wildsnow.com. Nedalo mi to, abych nevytáhnul fotky ultra-old-school výbavy vázání Zermatt a lyže Tua Excalibur, které mi zapůjčil Hřib pro tatranský memoriál – Skialpový a lezecký konec roku 2011 na Zbojnické chatě ve Vysokých Tatrách, 26.-30. prosince. Tady to je.

ISPO 2012 - spousta zajímavostí a novinek pro pohyb v zimním terénu

Po dvou letech (Krátká návštěva veletrhu ISPO 2010 v Mnichově v pondělí 8. února 2010) jsem se vsetínskými kolegy zavítal na sportovní veletrh ISPO 2012 v Mnichově. Byla tam spousta zajímavostí a novinek, stejně jako se během dvou let ocitla řada výrobků v propadlišti dějin. Pokusím se krátce shrnout pár zajímavostí, když všechny asi zpracovat asi nejde.

Recenze - skialpinistické ponožky Moose

Sportovní ponožky Moose SKIALP jsem zatím vyzkoušel při tréninku na skialpinistické závody v Krkonoších mezi Vánocema a Silvestrem, v oblasti Kralického Sněžníku aa při samotných závodech. Subjektivní pocit z nich je vynikající v porovnání se všemi ponožkami, které jsem dosud používal.

« Novější | Starší »
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org