TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Pár záberov z Arménska a Gruzínska (2011)

Vo februári 2011 sme boli tri týždne lyžovať (a hlavne cestovať) v Arménsku a Gruzínsku (Skialp a snowboarding v Arménii a Gruzii 2011 – přehled výsledků). Po dlhšej ako dlhej dobe sa pánovi inžinierovi uráčilo posadiť sa k strihacej mašine a dorobiť naozaj veľmi krátky film zo skialpinisticko-snowboardového cestovania po týchto dvoch krajinách.

Televize HD+ - 3 minuty s ... Jan Pala - Hory a sníh - Techniky pohybu v zimních horách

Představení knihy Hory a sníh v pořadu 3 minuty s … televize HD+.

Travel Journal (148) - Skitouring s Janem Palou na Kamčatce

Ve 148. dílu pořadu Travel journal připravovaném televizí HD+ se podrobněji probíralo, co a jak se dá dělat na Kamčatce s lyžemi, co je k tomu potřeba, zda tam hrozí laviny a jak jsou na tom kamčatští medvědi. Pořad moderoval Viktor Kuna (http://www.dechhor.cz/).

Jarní skialp v Labáku

Po oblevě přišla ještě pozdní zima a tak jsme se vydali s mým synem Davidem pořídit nějaké záběry na nově koupenou kameru GoPro3 od společnosti Medici. Počasí nám přálo, ale vrstva sněhu na ledovém podkladu nebyla tak vysoká jak jsme si mysleli. Přesto to byl krásný a povedený den. Nastoupáno kolem 2600 výškových metrů. Úžasné lyžování v polovině března.

Ski Kamčatka 2013 - krátké video ukázky od Pažouta

Pažout (www.horolezci.cz) využíval svů telefon během letošního výletu Ski Kamčatka 2013 – co a jak se dělo při skialpinistickém výletu převážně pro natáčení videí. První ukázky jsou tady.

Na Sibiři jezdilo více než 700 lidí na lyžích a snowboardech jen v plavkách

Jedna malá výzva ze Sibiře – přes 700 lidí na lyžích a snowboardech sjíždělo po sjezdovce jen v plavkách a bikinách.

První přehledové video ze skialpinismu v Makedonii

První přehledové video ze skialpinistického, freeridového a snowboardového výletu do Makedonie – Makedonie – lyže, board, sněžnice, skialp, 1. až 10. března 2013 od Hřiba.

Co a jak je možné děla na jaře, když je slunečno a bezvětří

Něco málo k blížícímu se jarnímu období s pěkným bezvětrným počasím a teplotami stoupajícími nad bod mrazu v zasněžených horách.

Motivační prašanové video z Bosny a Hercegoviny ze začátku února 2013

Během výletu Lyžařský týden převážně s prašanem a částečně sluncem v Bosně a Hercegovině s CK Alpina první týden v únoru měli někteří kolegové kameru stále na přilbě nebo v ruce. Jak se to Luďkovi Šmerdovi podařilo sestříhat je tady.

Klin sa klinom - aspoň vo sne

Mám doma meteostanicu. Spodduchnovú. Z postele vidím Malofatranské Kriváne a v noci mi cez okno kýva prvá hviezda na turčianskej oblohe. Nejeden inžinier z Višnového by ma opravil, že prvá hviezda, teda večernica, je vlastne planéta a je to Venuša, ale prdlajs, mne sa do snov vtiera Chata na Magure, teda jej svetlo. oukej niekedy aj dáka Venuša.

Lesov páni na Šiprúni

Neregistrovaný skialpinistický oddiel z Višňového sa snaží každú sezónu identifikovať správny deň pre prašanové orgie vo Veľkej Fatre. Túto sezónu bol tým dňom 29. január 2013. Deti boli nemilosrdne odovzdané do škôlky a zatiaľ čo sa väčšina zamestnaných riadila pokynmi zamestnávaťeľa, rodičia si za doobedie stihli užiť fantastické snehové podmienky. Vďaka vyspelej technike sa jeden člen preobliekol za teletubbieho a pre slintajúcu verejnosť zachytil najdojímavejšie momenty.

Hromová lyžovačka (SD)

Kuchyňské štúdio uvádza… Malá Fatra

Z Chaty pod Chlebom, ako to vidí veduca

Krátke a nudné video zo skutočného začiatku zimnej sezóny v Malej Fatre. Zjazd z Chaty pod Chlebom do Trusalovej.

Prvosjezd západního Firdova žlabu - aneb z krknošské boudy na lyžích

O víkendu se mi povedl v Krkonoších prvosjezd Firdova žlabu – totálně extrémní a jedinečná skialpinistická záležitost :-) Po výstupu s lyžemi na batohu exponovaným žlabem k Firdovu komínu jsem to obul a vydal se neohroženě na cestu dolů místy, kde ještě lyžařova stopa k vidění nebyla! Potvrzenon pamětníky.

Ako som Lomničák lyžoval - Vysoké Tatry 28. január 2012

Ti, čo trochu sledovali snehovú situaciu v Tatrách, vedia, že na aké-také podmienky si trebalo počkat toho roku az do druhej polky januára. Hned, ako to lavinová situácia po intenzívnom sněžení dovolila, rozhodli sme sa so Samom začat sezonu zjazdom južného žlabu Lomnického štítu. Ako východisko poslúžila Zamkovského chata.

« Novější | Starší »
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org