TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Praha 1 - cyklistů ráj to na pohled od července 2018

Řada měst se snaží o to, aby se cyklisté mohli pohybovat na různých místech, včetně centra. Ne tak Praha 1, kde je postup zcela opačný – zákaz vjezdu cyklistům v denních hodinách do některých částí města. Aby toho nebylo málo, v památkové zóně se objevila řada nových značek, bílé pruhy a symboly na kostkách.

Copak za dopravní obsluhu je tento pán?
Copak za dopravní obsluhu je tento pán?

Pozadí celé nesmyslné akce je objasněno v článku Cyklisté už centrem Prahy neprojedou, přibyly značky se zákazem. Po motorových vozítkách seagway pro turisty, kteří neujdou ani pár set metrů pěšky, se pozornost vedení Prahy 1 zaměřila na cyklisty projíždějící centrem do práce nebo jezdící tam pracovně – Messenger.

V centru Prahy jezdí všude auta z důvodu dopravní obsluhy... určitě
V centru Prahy jezdí všude auta z důvodu dopravní obsluhy… určitě

Na jednu stranu tak Městapo (doplněné asi o úředníky) bude odchytávat cyklisty (a třeba koloběžkáře, drsné inline bruslaře, apod.), a na druhou stranu nikomu ze zodpovědných osob nevadí, že ulice a náměstí s povoleným vjezdem pouze pro místně příslušnou dopravní obsluhu mají automobilový provoz na úrovni hlavní silnice. Naprostá většina těchto aut přitom porušuje zákaz vjezdu do zájmových oblastí. Více na fotkách.

Copak za dopravní obsluhu je toto vozidlo  zajíždějící do slepé ulice?
Copak za dopravní obsluhu je toto vozidlo zajíždějící do slepé ulice?

Cyklisté jsou tak největším nebezpečím pro centrum Prahy, a čilý neoprávněný provoz aut nikoliv. Logika vedení Prahy 1 je bezbřehá a nevysvětlitelná. Stejně jako akce TSK s „počmáráním“ kostek bílou barvou. EU výmysl to není, neboť tady chybí cedule „Tento projekt byl podpořen grantem EU xxxxx“. Ani nemůže být, evropské země, i ty unijní, cyklisty ve městech naopak všemožně podporují.

Další dopravní obslužník ve slepé ulici - pozor, mohl by mu tam zavazet cyklista!
Další dopravní obslužník ve slepé ulici – pozor, mohl by mu tam zavazet cyklista!

Pracovníci TSK jsou výtvarně nadaní
Pracovníci TSK jsou výtvarně nadaní

V ulici Jilská je vjezd povolen pouze dopravní obsluze, aut tam ale mnohdy jezdí jako na  hlavní silnici - v odbočce do Vejvovody je potom zákaz vjezdu cyklistů
V ulici Jilská je vjezd povolen pouze dopravní obsluze, aut tam ale mnohdy jezdí jako na hlavní silnici – v odbočce do Vejvovody je potom zákaz vjezdu cyklistů

Copak je to za dopravní obsluhu? Vůz s SPZ 3SY 9795 tam zřejmě hodně obsluhuje
Copak je to za dopravní obsluhu? Vůz s SPZ 3SY 9795 tam zřejmě hodně obsluhuje

Komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

 

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje sexy formátování texy. Například nový odstavec získáte 2x odřádkováním, citace započněte znakem ">", odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]
|
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org