TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Luboš Chvátal - Haute Route Imperiale

Setkání skialpinistů 2019 Chata Jiřího na Šeráku v Jeseníkách

Tento skialpový přechod není sice tak vyhlášený jako je klasická trasa Haute Route, ale pokud jde o nádherné horské scenérie, náročnost a rozmanitost podniku, je s ním určitě srovnatelný. V tradiční a osvědčené sestavě, vyrážíme na konci dubna do srdce Walliských Alp abychom strávili báječných šest dní v úchvatném a divokém vysokohorském terénu.

Na Haute Route Imperiale
Na Haute Route Imperiale

Název trasy je odvozen z panoramatu majestátních vrcholů, které tvoří nádhernou linii připomínající císařskou korunu. V tomto skialpinistickém ráji se budeme pohybovat na dotek věhlasných čtyřtisícovek Matterhornu, Weisshornu, Dent Blanche, Zinalrothornu.

Během přechodu zdoláme čtyřtisícový Bishorn a další vyhlídkové vrcholy odkud lze obdivovat kouzelná horská panoramata. Každý den strávíme v některé z útulných švýcarských horských chat s přívětivým a milým personálem. Bez přehánění lze tento skialpový podnik zařadit mezi nejkrásnější vícedenní túry v Alpách.

Podobné články

Komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

 

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje sexy formátování texy. Například nový odstavec získáte 2x odřádkováním, citace započněte znakem ">", odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]
|
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org