TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Promítání Skialpinistická Kamčatka 2009 na SCUKu v Brně, 16. 1. 2010

V Brně se ve dnech 14. – 16. ledna 2010 uskutečnilí 17. Cestovatelský SCUK pořádaný CK Kudrna. Ve velké aule jsem od 11.15 h promítal náš výlet Skialpinistická Kamčatka 2009. Na promítání jsem měl bohužel jenom půl hodiny, za což jsem stihnul asi 108 fotek.

Úvodní snímek promítání Skialpinistická Kamčatka 2009
Úvodní snímek promítání Skialpinistická Kamčatka 2009

Aula Biskupského gymnázia byla z větší části plná, ale vzhledem k permanentní tmě se to nedalo zjistit blíže. Po mě nastoupila s filmem Alena Žákovská a za ní následovala další plejáda různě zvučných jmen. Bohužel jsem nemohl zůstat do konce, kdy promítal Viktor Beránek – Tatry nad oblaky.

Závěrečný snímek promítání Skialpinistická Kamčatka 2009
Závěrečný snímek promítání Skialpinistická Kamčatka 2009

Anotace Skialpinistická Kamčatka 2009:
„Poloostrov Kamčatka patří v posledních letech mezi nejoblíbenější místa českých cestovatelů kvůli svému přírodnímu bohatství. Láká především velké množství aktivních a neaktivních sopek, termální prameny, medvědi, lososi, apod. Zatímco naprostá většina návštěvníků vyjíždí na Kamčatku v období od začátku července až do druhé poloviny září, naše skupinka věnující se skialpinismu tam vyjela zatím třikrát v dubnu až květnu. Cílem bylo vystoupit a sjet na lyžích některé z kamčatských sopek. Při poslední návštěvě v roce 2009 se naše skupina pohybovala v okolí Petropavlovska-Kamčatského a navštívila sopky jako Avačinskaja, Korjakskij, Kozelskij, Viljučinskij a mnoho dalších. Jan „Palič“ Pala“

Podobné články

Komentář

 1. Matus - 19. leden 2010, 19:46 #

  Pol hodina na prezentaciu Kamcatky! To je provokacia! Dostatocnym casovym ramcom je zhruba 4 az 5 hodin cisteho casu. To by si mali kompetentni uvedomit.

  Riesenim je usporiadat vlasne podujatie. Prezentacia o Kamcatke by mala priestor 5 hodin. Ostatni ucinkujuci by dostali cas vypocitany podla vzorca:

  cas na prezentaciu = vzdialenost miesta vyletu od stredu Europy v svetelnych rokoch x pocet clenov expedicie zaokruhleny na jednotky nadol x pocet zlyzovanych vyskovych metrov (vystup na vlastnych nohach) / konstanta (9876,56)

 2. palic - 19. leden 2010, 22:25 #

  [1] Máš pravdu, půl hodiny je málo, ale jiní měli třeba jen 20 minut… ani na tvůj film nedošlo. Ehm, kdy se uspořádá promítání ve Višňovém za účasto stovek lidí a délce 5 hodin?

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

 

Pravidla a možnosti formátování

 • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje sexy formátování texy. Například nový odstavec získáte 2x odřádkováním, citace započněte znakem ">", odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
 • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
 • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
 • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]
|
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org