TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Skialpinistický výlet pod Vasilaski Cukar (2615 m) v pohoří Pirin

Když jsme se ve čtvrtek vrátili z Rily (Skialpinistický výlet na vrchol Srednia vrah (2531 m) v bulharském pohoří Rila), už po našem ubytku koloval papír, na který se měli zapsat zájemci o další výšlap v pohoří Pirin na pátek 14. března 2014. Tentokrát se mělo začínat cestou, kterou již někteří z nás absolvovali. Cíl nebyl zprvu úplně jasný, bylo dokonce několik možností podle času, za který dorazíme na určitá klíčová místa.

Skialpinistický výlet na vrchol Srednia vrah (2531 m) v bulharském pohoří Rila

Ve čtvrtek 13. března 2014 vyrazila skupina původně cca 10 lidí, která přes noc narostla na celkově 19 účastníků, na skialpinistický výlet do pohoří Rila během výletu Lyže, skialp a freeride v bulharském pohoří Pirin, 7.-16. 3. 2014. Původně byl povolán jeden mikrobus, který nás měl vyvézt do výšky 1600 metrů ve středisku Semkovo. Jelikož se počet zájemců téměř zdvojnásobil, byl povolán další dopravní prostředek (mikrobus se starším datem), na který jsme museli čekat. Místo plánovaného osmé hodiny ranní jsme vyrazili popzději a až kolem desáté hodiny jsme teprve vyráželi na pásech do kopce směrem na vrchol Srednia vrah (2531 m).

S lyžemi La Sportiva GTS ultra light v Žiarské dolině

Poslední lednový víkend jsem měla možnost vyzkoušet úplně nové a zatím nedotčené lyže La Sportiva GTS ultra light s vázáním Dynafit poskytnuté Skialp půjčovna – Útěk do hor, Praha a Pec pod Sněžkou. Lyže La Sportiva jsou při délce 166 cm pěkně široké – 121–88–109 mm. V Žiarské dolině jsme se naše pražsko-vsetínská skupina nachomýtla k právě probíhajícímu Skialpinistický kurz s Hedvábnou stezkou v Západních Tatrách – slunce, mráz a kosovka, takže o zábavu bylo při skialpování, stejně jako večer na chatě, postaráno.

|
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org