TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Malý test freeeridových lyží Stockli versus Dynafit

Na konci dubna 2014 proběhl krátký test lehkých freeridových lyží v jihorakouském korutanském středisku Heiligenblut. Obě značky, každá zaměřená na něco jiného, si vedly skvěle. Dynafit Stoke bodoval superlehkou váhou a snadným ovládáním. Stockli Stormrider DP plus zase perfektním držením na hraně v tvrdších podmínkách a možností využití ve vyšších rychlostech.

Za telemarkovými sjezdy do Nízkých Taur v květnu

Situace v Máji se sněhem nevypadá nikde příznivě. Fronty šly podél slovinsko-rakouské hranice zastavovaly se v Nízkých Taurách. Na sever Alp nepřišlo skoro nic ze sněhových srážek. Takže 10. května vyrážím s novojičíňáky bráchou Martinem a Danem z Brna Bystrce, směr Hohentauern, Rottemanner Tauern.

Telemarkové lyžování v Beskydech

Zasněžené Moravskoslezské Beskydy jsou pro mnohé ty nejhezčí hory na světě. V únoru zde bývaly celkem pěkné sněhové kalamity a výška sněhové pokrývky nezřídka dosahovala alpských hodnot. Letos se však zima trochu opozdila, napadlo hodně jen na jižním hřebenu Alp. Tak doufejme , že se vlhký vzduch se sněhem začne pomalu stáčet na severovýchod i do našich končin.

|
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org