TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Skialp průvodce

Recenze skialpinistického průvodce SKITOURENFÜHRER ÖSTEREICH (díl 1.)

Skialpového průvodce sestavil kolektiv renomovaných autorů Andreas Jentszch, Axel Jentzch a Andreas Riesner ve vydavatelství Alpinverlag ve třetím vydání v roce 2011. Jelikož jsem tak trochu fanatik do různých průvodců po horách, neodolal jsem, a při jedné z návštěv Rakouska jsem si pořídil i toto dílko. Nutno říct, že jsem neprohloupil.

Recenze skialpinistického průvodce Schitouren plus od nakladatelství Schall Verlag

Kniha Schitour Plus z nakladatelství Schall-Verlag Wien je sice už staršího data vydání – vyšla v prosinci 2001 – nicméně svým obsahem je dost nadčasová. Každému, kdo si chce zalyžovat v oblasti od rakouského Semmeringu po švýcarský Chur lze tohoto průvodce jen doporučit.

Recenze slovinského skialpinistického průvodce Turni smuki

V posledním listopadovém týdnu 2011 jsem byl pracovně v Ljubljani, a jelikož ani ve Slovinsku zatím není sníh, tak jako motivace na skialpinistické výlety jsem zakoupil průvodce Turni smuki od Andraže Poljance.

Recenze průvodce Freeride in Dolomiti - Marmolada, Arabba, Sassolungo, Sella, Alt

Italské nakladatelství Versantesud vydalo v prosinci 2009 druhé doplněné vydání italsko-anglické knihy FREERIDE IN DOLOMITI, 100 itineraries italského horského vůdce Francesca Tremolady. Už první zběžné prolistování naznačuje, že tento spíše skialpinistický než freeridový průvodce je vynikající. A taky že ano.

Recenze průvodce Skiführer Aostatal: Zwischen Montblanc und Gran Paradiso

Dostal se mi do rukou skialpinistický průvodce Aostatal zahrnující oblast mezi Mont Blancem a Gran Paradisem. Při zběžném nahlédnutí do něj byl vidět, že autor Walter Klinkhammer si s ním pořádně vyhrál u všech 356 výletů. Nahlédnul jsem do něj důkladně a své velmi kladné dojmy shrnul níže. Průvodce jsem s klidem zařadil mezi nejlepší ve své docela poměrně rozsáhlé průvodcovské knihovně.

 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org

 
 
160x600afil-awards.jpg
ladiran-160x600.jpg