TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Jak na to

Cestování s lyžemi po Libanonu

V únoru 2012 jsme vyjeli za skialpinismem do Libanonu – Ski the Mountains of Lebanon 2012 – přehled výsledků. Co a jak je potřeba brát v úvahu při cestování natěžko (velký batoh, lyže, skelety, atd.) z bejrútského letiště do různých horských oblastí Libanonu, je shrnuto tady.

Sněhový záhrab pro 20 lidí v pohoří Jahorina v Bosně v únoru 2012

Během první velké zahraniční akce O.S. Naboso a Klubu Hedvábná stezka jsme při lyžařském výletu do Bosny a Hercegoviny ve dnech 24. února až 4. března 2012 – Lyžování a skialp v Bosně a Hercegovině s Nabosem a Hedvábnou stezkou – únor 2012 – se objevil nápad uspořádat jeden večírek pro celou dvacetičlennou skupinu. Od nápadu není daleko k realizaci, ještě když je sněhu nadbytek.

Záhraby při našich skialpinistických a zimních lezeckých výletech

Při skialpinistických výletech se dá spát na chatách, ve stanech, nebo v záhrabech. Záhraby se dají případně použít jako vhodné místo pro večírky, aby hlučná společnost nerušila ostatní spolunocležníky na chatě nebo ve stanech. Uvádím neúplný přehled záhrabů, k jejichž vzniku došlo při našich výletech jak v Evropě, tak Asii.

 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org

 
 
160x600afil-awards.jpg
ladiran-160x600.jpg