TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Setkání skialpinistů plné novinek ve vybavení a strmých sjezdů

Ve dnech 5. až 7. prosince 2014 uspořádala Komise tradičního skialpinismu při Českém horolezeckém svazu. Setkání skialpinistů na horském hotelu Martiňák v Beskydech. Poprvé v historii byla na tomto setkání věnována velká pozornost aktuálnímu vývoji výstroje a výzbroje pro skialpinismus, stejně jako ochraně přírody.

Odpálení lavinového batohu Mammut R.A.S.
Odpálení lavinového batohu Mammut R.A.S. (CLICK TO ENLARGE)

Ještě tři dny před zahájením to vypadalo, že bude možné se pohybovat alespoň na běžkách, ale do pátku veškerý sníh zmizel. V páteční podvečer se na Martiňáku sešla jen část účastníků z nejlbižšího okolí a z Liberce. Ve večerních hodinách důkladně prodiskutovali vše od aktivit v uplynulé zimě přes plány na příští sezónu. Ti, co byli na místě v sobotu ráno, vyrazili v husté mlze na výlet na Pustevny, mj. nahlédnout na aktuální stav z větší části vypáleného historického Libušína.

Rychlé sestavení provizorního svozného prostředku s použitím setu K2 The Shaxe a lyží TUA Excalibur
Rychlé sestavení provizorního svozného prostředku s použitím setu K2 The Shaxe a lyží TUA Excalibur (CLICK TO ENLARGE)

Hlavní program Setkání skialpinistů měl začínat po setmění ve čtyři hodiny odpoledne. Většina zúčastněných ještě byla venku na různých místech Beskyd, a proto bylo zahájení programu odloženo o více než hodinu. Po úvodním přivítání byl krátce představen webu TuleniPasy.cz zaměřený na různé druhy pohybu v zimním terénu, metodiku a laviny.

Vilém Jurek s přednáškou o kompletní legislativě pojednávající o pohybu ve volné přírodě
Vilém Jurek s přednáškou o kompletní legislativě pojednávající o pohybu ve volné přírodě (CLICK TO ENLARGE)

„Sobotné stretnutie skialpinistov na Martiňáku v Beskydoch bolo z mojho pohľadu veľmi podarené. Nie-lenže som sa zoznámila s novinkami ohľadom vybavenia pre bezpečnosť a krásnych nových kúskov pre pohyb na snehu, ale výborné a poučné boli aj prednášky a v neposlednej rade aj pekné premietanie fotiek a filmov z roznych akcí. Okrem klasických prednášok o skialpinizme, mňa osobne dosť zaujala aj prednáška Viléma Jurka, pri ktorej prebehla aj pekná dizkusia na tému „tetřívek“… A aj keď sme museli dlho čakať na posledného účastníka, vydržali sme a akcičku krásne ukončili v ranných hodinách. Takže Janko, Jirko, díky za pekné zorganizovanie. A z 5 hviezdičiek dávam 5 hviezdičiek a teším sa na-budúce.“ SPK (Sabi Popelkova Karpaty)

Foto: Jiří Kočara, www.horolezci.cz

Celý článek je na: TuleniPasy.cz – Setkání skialpinistů plné novinek ve vybavení a strmých sjezdů

Podobné články

Komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

 

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje sexy formátování texy. Například nový odstavec získáte 2x odřádkováním, citace započněte znakem ">", odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]
|
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org