TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Tiky a triky

Jak upravit mapu do velmi nepříznivých podmínek výletů v horách

I přes masivní rozšíření přístrojů GPS zůstává základní orientační pomůckou v horách klasická papírová mapa. S ní není žádný problém za pěkného slunečného počasí v bezvětří, ale co když začne pršet, sněžit, a k tomu se ještě zvedne silný vítr? Životnost papírové mapy je za nepříznivých povětrnostních podmínek značně omezena. Jak si udělat z papírové mapy mapu odolnou jakýmkoliv vnějším vlivům a způsobům zacházení je uvedeno v tomto článku.

Jak skákat na lyžích 360 stupňů a více

Pokud už vás nebaví jen obyčejné lyžování s občasným zpestřením sjezdu nějakým tím rovným poletem a chtěli byste se naučit něco nového zkuste rotaci o 360 stupňů. Je velice jednoduchá a dá se skočit i ve freeridu viz: Všeťa helikoptéroval ve Vysokých Tatrách a nejen na upravených překážkách ve snowparku.

 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org