TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Tiky a triky

Zapínání bot s poškozenou podrážkou do vázání Dynafit Tech

Na webu www.wildsnow.com se objevil článek Prevent Damage to Boot — Improper Use of Tech Bindings s pěknou fotkou dost poškozeného skialpinistického skeletu v okolí kovového vypouzdření pro vázání Dynafit Tech. U bot s neopotřebovanou nebo nezničenou podrážkou je takové poškození neobvyklé, zatímco s poničenou podrážkou se to může stát velmi snadno.

Skontrolujte si Dynafit Tech pred novou sezónou!

Dobrá správa pre majiteľov viazania od Dynafitu. Dosť dôležitá súčiastka na tomto výbornom viazaní ma tendenciu občas prasknúť a následne sa zlomiť. Podľa mojich skúseností, pred zlomením dôjde najprv k vytvoreniu viditeľnej praskliny, ktorú pri bežnom používaní nie je možné registrovať (ja som na takomto prasknutom viazaní zrejme zlyžoval Krčmárov žľab).

Stoupací pásy G3 - problematický ořez a skladování

Cílem článku není hanět firmu G3 (přestože jisté výhrady by se našly), nýbrž upozornění na jistá úskalí a nedostataky v návodu, kterým jsou vybavovány veškeré její stoupací pásy a s nimiž se můžete setkat, pokud budete používat přiložené nástroje pro úpravu a skladování pásů, nesoucí značku G3. O původním ořezávátku byla zmínka na Ořez carvingových tuleních pásů – G3 Trim Tool.

 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org

 
 
160x600afil-awards.jpg
ladiran-160x600.jpg