TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Veletrh Outdoor Friedrichshafen 2012 plný zajímavých novinek

Veletrh Outdoor Friedrichshafen se uskutečnil ve dnech 12. až 15. července 2012. Jako každý rok nabízel veletrh spoustu outdoorových novinek v kombinaci se skvělou atmosférou.

Oceněná bunda Berghaus Vapour Storm
Oceněná bunda Berghaus Vapour Storm

Katalog je ke stažení na: Outdoor Friedrichshafen gu­ide

Pěkné překvapení nastalo zejména na českých stáncích, a to kromě samotných kolekcí i se zprávami, že ti, kdo ještě šili donedávna v Asii, výrobu pomalu stěhují do Evropy. A ti, kdo šijí přímo v naší republice, šijí zase více i pro nás – což je vidět na barevných kombinacích, takový Tilak je opět mnohem „líbivější“ a nabízí i větší výběr v dámském provedení.

Stánek stanů Hilleberg
Stánek stanů Hilleberg

Z oceněných novinek je na fotce např. bunda Berghaus z materiálu Gore-tex Active shell, která si získala přívlastek nejlehčí bundy. Bylo to i s pomocí absenci zipů v odvětrávání, přesto že jej bunda nabízí. Právě tento materiál je momentálně novým směrem v Gore-texovém vybavení a spousta výrobců představila nové superlehké modely.

Tilak představil nové barvy a nové střihy
Tilak představil nové barvy a nové střihy

Další vychytávkou je postel od firmy Therm-a-rest, která je postavená z prutů (jak je známe u stanů) a plastových podpěr. Při cestování se taková věc určitě dá ocenit, hmotnost postele nepřesahuje hmotnost samonafukovací matrace, avšak cenově ji nepatrně předstihla.

Strejda Šiška v akci
Strejda Šiška v akci

A tak bych mohla jmenovat dále…zkrátka to, co k nám přijde do obchodů není nic revolučního co by ovlivnilo naše životy, ale rozhodně mají výrobci stále co nabízet a stále je kam se posouvat. A tak jsme to jednoho letního večera museli pořádně oslavit, samozřejmě českým pivem, a všechny ty novinky nějak vstřebat. I to se povedlo na jedničku.

Strejda Šiska opět v akci – jako jistič
Strejda Šiska opět v akci – jako jistič

Dětské spacáky Boll
Dětské spacáky Boll

Pinguin Jetboil
Pinguin Jetboil

Foto a článek od Hanibal.cz

Podobné články

Komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

 

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje sexy formátování texy. Například nový odstavec získáte 2x odřádkováním, citace započněte znakem ">", odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]
|
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org

 
 
160x600afil-awards.jpg
ladiran-160x600.jpg