TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

V pořadu Máme hosty na ČRo Pardubice v pondělí 10. 1. 2011 - Petr Novák, Jan Pala - skialpinisté

V pondělí 10, ledna 2011 od 10.00 h jsme byli s Petrem „Žroutem“ Novákem ve studiu Českého rozhlasu v Pardubicích v pořadu Máme hosty. Necelou hodinu jsme tam vykládali o skialpinismu, skialpu a snowboardingu v Íránu a na Téryho chatě ve Vysokých Tatrách.

Sponzorské příspěvky na Chatu pod Rysmi ve Vysokých Tatrách

Viktor Beránek oznámil na webu Chaty pod Rysmi (2250 m) možnost sponzorských příspěvků na dokončení přestavby chaty. Svým typickým způsobem vše popsal natolik přesvědčivě, že jsem hned po přečtení poslal 100 EUR na jeho účet.

PowderLine kalendář 2011

Parta freeriderů okole webu www.powderline.cz Vám přináší kalendář pro rok 2011! Fotky jsou ze středisek celé Evropy, pečlivě vybrané a zakomponované do kalendáře. Objednávejte rychle, kusů ubývá velmi rychle!

Křest knihy Hory a sníh byl veselý a dlouhý

Ve čtvrtek 17. června 2010 se od 18.00 h uskutečnil křest knihy Hory a sníh věnované veškerým aktivitám na sněhu – skialpinismus, telemark, splitboard, snb+sněžnice, laviny a mnoho dalšího. V Caffe baru Outdoor Guide, Slavíkova 27, vedle náměstí Jiřího z Poděbrad se začala společnost scházet od půl šesté.

Křest knihy Hory a sníh bude 17. června 2010

Ve čtvrtek 17. června 2010 se od 18.00 h uskuteční křest knihy Hory a sníh věnované veškerým aktivitám na sněhu – skialpinismus, telemark, splitboard, snb+sněžnice, laviny a mnoho dalšího. Křest proběhně v Caffe baru Outdoor Guide, Slavíkova 27, vedle náměstí Jiřího z Poděbrad.

První číslo elektronické verze OutdoorGuide nabízí přehled stanů, spacáku a karimatek

Kromě internetové verze časopisu OutdoorGuide se v květnu 2010 objevilo první číslo časopisu ve formátu pdf určeném k tisku. Obsahem je přehled nejlehčích stanů, spacáků a karimatek na českém trhu.

Kniha Hory a sníh vydána 31. března 2010

S odkladem oproti původním záměrům se podařilo dokončit zlom a vytisknout knihu Hory a sníh. Na pulty knihkupectví by se měla dostat v nejbližší době, případně je možné ji objednat přes internetová knihkupectví.

Vyhrajte zájezd na www.vodahory.cz!

Na outdoorovém e-shopu www.vodahory.cz právě probíhá soutěž o 30% slevu na zájezd ze zimní nabídky CK Alpina pro 2 osoby. Zkuste zodpovědět jednoduchou soutěžní otázku – a těště se, že budete vylosováni! Pravděpodobnost výhry je velmi vysoká.

Ukázka z filmu YEAH! ... BUT? na ČT4 16. listopadu 2009

Televizi nějak nesleduji, ale přišel mi odkaz na online vysílání ČT4 na pořad Minuty dobrodružství 16. 11. 2009. Stojí za to se na něj podívat, neboť jeho podstatnou částí jsou ukázky z freeridových filmů YEAH! … BUT? (ČR) a White noise (Švýcarsko).

Skialp v Beskydech a Skialp kolem Soliska - časopis Koktejl Speciál zima 2009

V zimním čísle časopisu Koktejl Speciál 2009, které vychází koncem listopadu, se objeví dva články věnované skialpinistickým aktivitám na území bývalého Československa. Česká republika je zastoupena nejvyššími vrcholy Beskyd, zatímco ze Slovenska je to lyžování z východiskem na Chatě pod Soliskom (1840 m).

Zajímavosti a lyžování na veletrhu Sport Life 2009 v Brně

Ve dnech 5. až 8. listopadu 2009 se na brněnském Výstavišti uskutečnil (i když v době psaní těchto poznámek ještě probíhá) veletrh Sport Life 2009. Na návštěvu jsem měl jenom páteční podvečer a musím říct, že to stačilo až nad hlavu, neboť spousta zajímavých výrobců (např. Tilak, Kama, Jurek) a dovozců (např. Hannah z Číny) chyběla. Dvě hodiny bohatě stačily. Níže je uvedeno pár postřehů.

Pozvánka na křest Kalendáře HO Kailas 2010

V pátek 13. listopadu 2009 se uskuteční slavnostní křest Kalendář HO Kailas 2010 v biografu Artefakt, Slovanská 3, Nový Jičín. Z náhledů na webu a malé ukázky uvedené tady je vidět, že se kalendář povedl. Formát je více než stěnový s velikostí A2 na lesklém křídovém papíru.

Listopadové německé časopisy Alpin a Allmountain jsou plné skialpinismu

V druhé polovině října 2009 se na trhu v Německu a Rakousku objevily první zimní čísla časopisů věnových pobytům v přírodě. Zakoupil jsem Alpin 11–2009 a Allmountain 6.2009, které jsou významnou měrou věnovány nadcházející skialpinistické sezoně.

« Novější |
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org