TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Tisk a média

Ročenka Českého horolezeckého svazu 2014

V druhé polovině března 2015 vyšla Ročenka ČHS mapující svazovou činnost v roce 2014. Na čtvrté straně jsou krátce textově a fotograficky shrnuty významné aktivity v oblasti tradičního skialpinismu v podání členů Kejda Ski Teamu (Jiří a Ondřej Švihálkovi) a Beton Ski Teamu (Martin Štourač a Karel Svoboda).

První promítání Japan Powder 2015 v Bánovcích nad Bebravou na začátku března

Měsíc po návratu ze skialpinistických a freeridových aktivit na japonském ostrově Hokkaido měla premiéru přednáška o prašanu v japonských horách. Přednáška se uskutečnila v rámci 14. ročníku festivalu HORY, CESTY, ĽUDIA 2015

Setkání skialpinistů plné novinek ve vybavení a strmých sjezdů

Ve dnech 5. až 7. prosince 2014 uspořádala Komise tradičního skialpinismu při Českém horolezeckém svazu. Setkání skialpinistů na horském hotelu Martiňák v Beskydech. Poprvé v historii byla na tomto setkání věnována velká pozornost aktuálnímu vývoji výstroje a výzbroje pro skialpinismus, stejně jako ochraně přírody.

Sněhová zábava v Olympijském parku na Letné stála za to

Ve dnech 6. až 23. února 2014 byl na Letné otevřený Olympijský park Soči – Letná 2014. V parku byla řada sportovišť a různých kulturně-společenských aktivit. Byl jsem tam několikrát s tím, že jsem využíval hlavně běžkařský okruh a do tho si občas zastřílel na mini biatlonové střelnici.

Skialp na Kamčatce na Českém rozhlase v pořadu Čajovna 12. 1. 2014

12.1.2014 19:00 Co s knihou a zimou na Kamčatce? O skialpinistických výpravách na Kamčatku, skeletech v letadle, ochraně periferií proti omrznutí, ale i o knihách a čtení na cestách mluvil skialpinista a autor knihy Hory a sníh Jan Pala. Moderovala Iva Jonášová.

 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org