TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

#skimokids - šest kopců VKV junior 2020 krásnou první zářijovou sobotu

V pátek 4. září 2020 jsme přijeli kolem půlnoci do Jablůnky, a proto jsme v sobotu nevstávali moc brzo. Vyjeli jsme kolem desáté hodiny. Pod všechny kopce jsme dojeli autem takže až na několik výjimek byly výjezdy do kopců většinou krátké.

U pomníku legionářů Josefa Šimčíka a Jana Melichaříka
U pomníku legionářů Josefa Šimčíka a Jana Melichaříka

První malý kopec byl pomník legionářů Josefa Šimčíka a Jana Melichaříka (537 m), na který jsme jeli z Velké Lhoty. Jsou na něm fotky dvou legionářů, které pověsili Maďaři někde na Sibiři za první světové války. Od pomníku jsme ještě jeli na vyhlídku u Javoru. Tam jsme dělaly s Aničkou stojky a pak jsme jeli zpátky k autu.

Lavička u pomníku legionářů Josefa Šimčíka a Jana Melichaříka posloužila k protažení
Lavička u pomníku legionářů Josefa Šimčíka a Jana Melichaříka posloužila k protažení

S autem jsme dojeli do Malé Bystřice. Zastavili jsme na parkovišti, kde prý stávaly závodní auta pro závody do vrchu Dušná. Odtud jsme jeli na kopec Santov, kde jsme se míjeli s pěšími turisty. Cesta byla velmi náročná, ale naštěstí se za zatáčkou objevila švestka. Zatímco Honza na nás už asi čekal nahoře (musel ujet nějaké elektrocyklistce a dojet cyklistu), tak jsme si pár švestek narvali do našich věčně hladových bříšek. S touto zátěží jsme potom šlapali dál do kopce. Honza už byl celý nervózní, protože na nás musel dlouho čekat.

VKV junior 2020 in September 2020 od palic na Vimeo.

Vyhlídka U javoru byla také protahovací
Vyhlídka U javoru byla také protahovací

Nahoře jsme se u zvoničky Santov (615 m) zdrželi jen chvíli a pak jsme bleskovou rychlostí sjeli k autu. S Aničkou jsme se stihly najíst, než se kola přidělaly za auto. Jeli jsme dál přes Dušnou a Vsetín až do Liptálu. Dojeli jsme na parkoviště u silnice, sundali jsme kola a jeli kousek k malému rybníčku Liptál (480 m), což byl asi vůbec nejlehčí vrchol VKV junior 2020. Nezdržovali jsme se, jen udělali fotky, jak držíme kola nad hlavou.

Jen tak si stojkujeme s výhledem nejenom na Radhošť a Velký Javorník
Jen tak si stojkujeme s výhledem nejenom na Radhošť a Velký Javorník

Dojeli jsme zpátky k autu a přes Syrákov dojeli do vesnice Ublo. Zaparkovali jsme u restaurace ve vesnici Ublo a hned jsme začali prudce stoupat. Cesta byla hodně kamenitá a tak jsme kousek i tlačili kola. Výše jsme chvíli jeli po louce. Po chvíli jsme dojeli k malému přístřešku jménem Hruška (540 m). Všude byly krásné výhledy a ještě krásnější tráva, a proto jsme začaly s Aničkou hned blbnout. Dělaly jsme gymnastiku, ale pak když jsme dělali předměty, tak Anička dala ruku na včelu a ta ji píchla, takže jsme skončily.

Od altánku v rybníčku Obora v Liptále
Od altánku v rybníčku Obora v Liptále

Sjezd k autu byl krásný po úzké stezce úplně mimo asfalt a jen s minimem kamení. Poté jsme přejeli ještě do Valašské Polanky ke škole. Odtud jsme jely několik kilometrů do kopce různě strmou kamenitou i lesní cestou. Jely jsme dlouho, a dělaly jsme zastávky. K vysílači Sulačov (520 m) jsme nakonec sjížděly i kousek dolů. Výhledy od vysílače byly krásné, ale věděly jsme, že ještě musíme nastoupat kus zpátky do kopce. Udělaly jsme pár fotek a poté jely dolů k autu. Aničku bolela ruka, jak ji píchla včela, takže jela pomalu. Já jsem se celou dobu držela za Honzou. Ve Valašské Polance jsme se zastavili na dobrou zmrzlinu.

Autorka článku u rybníčku Obora v Liptále
Autorka článku u rybníčku Obora v Liptále

Potom jsme dojeli k poslednímu bodu, což byla Kobzova lípa (535 m). Bylo to pro nás překvapení, protože jsme šlapaly jenom kousek. Prý nám to celou sobotu moc pěkně šlo, takže jsme mohly jít ještě na pouť ve Francově Lhotě, kde kromě atrakcí byla i výborná ryba na ohni. Abychom se prý unavily, tak jsme musel jet ještě na sraz vsetínských horolezců, kde někteří popíjeli, opékali, ale my dvě s Aničkou jsme využívaly houpačky a skákaly jsme přes živé ploty.

Anička u rybníčku Obora v Liptále
Anička u rybníčku Obora v Liptále

Stoupání k přístřešku U hrušky
Stoupání k přístřešku U hrušky

U přístřešku U hrušky
U přístřešku U hrušky

U přístřešku U hrušky
U přístřešku U hrušky

Sjezd od přístřešku U hrušky do vesnice Ublo
Sjezd od přístřešku U hrušky do vesnice Ublo

Výhledy při stoupání z Valašské Polanky k vysílači Sulačov
Výhledy při stoupání z Valašské Polanky k vysílači Sulačov

Výhled od vysílače Sulačov na Valašskou Polanku
Výhled od vysílače Sulačov na Valašskou Polanku

U Kobzovy lípy
U Kobzovy lípy

Na pouti ve Francově Lhotě
Na pouti ve Francově Lhotě

Na pouti ve Francově Lhotě
Na pouti ve Francově Lhotě

Podobné články

Komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

 

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje sexy formátování texy. Například nový odstavec získáte 2x odřádkováním, citace započněte znakem ">", odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]
|
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org