TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Běžkařské pondělní pozdní odpoledne na hřebenu Javorníků

V pondělí 19. března bylo původním záměrem projetí velké části hřebenovky Javorníků na běžkách. Pohled na webkameru na Kohútce – Ski centrum Kohútka od tohoto záměru dokázal rychle odradit – déšť a mlha. Po jedné hodině odpoledne to ale začalo vypadat na částečné vyjasňování. Nezbývalo než vyrazit na zkrácenou verzi běžkování na hřebenu Javorníků.

Neděle 18. března v lyžařském středisku Kyčerka

Lyžařskou sezonu 2010–2011 jsme v okrese Vsetín zakončili v pondělí 16. 3. 2011 v lyžařském středisku Ski areálu Synot – Kyčerka, kde jsme si za letních teplot dobře zalyžovali – Víkend v půlce března na lyžích v okrese Vsetín – Troják a Kyčerka. Letos jsme tam vyrazili v půlce března opět. A nelitovali jsme.

PF 2012

Krasne vanoce a vse nejlepsi do Noveho roku, dobre zdravi a spoustu srandy v nadchazejicim roce 2012

Merry Christmas and everything best with coming New Year, great health and a lot of fun in coming year 2012

Večer v italském Livignu v polovině prosince 2011

V italském Livigno, feel the alps… jsme pobývali od 10. do 17. prosince 2011. Vzhledem k tomu, že kromě výborných lyžařských terénů (Interaktivní mapa vleků a lyžařských tratí Livigno) se jedná také o bezcelní zónu, o víkendu jsou tam kvanta lidí a večer je vše pěkně nasvětleno. Jenom pár obrázku z večerního Livigna.

Krátké prosincové nahlédnutí do Suché Belé ve Slovenském Raji

Cestou z Košic do České republiky jsem se na chvíli zastavil podívat, zda je ve Slovenském Raji nějaký led nebo sníh. Kupodivu trocha sněhu tam byla, ale led téměř žádný. Pár fotografií z doliny Suchá Belá je tady.

Hustá mlha na Lysé Hoře (1323 m) v neděli 20. listopadu 2011

Namlsaný výletem za sluncem Sobota 19. listopadu na Smrku (1276 m) v Beskydech nebylo v neděli ráno co řešit – cílem byla Lysá Hora (1323 m) klasickou cestou po červené značce z Ostravice (415 m) na vrchol a zpět. Smutné ohlédnutí za lyžováním na Lysé Hoře zlikvidovaným OS Beskydčan.

Sobota 19. listopadu na Smrku (1276 m) v Beskydech

V pátek 18. listopadu se objevily různě na webu fotky z fantastické inverze v Malé Fatře a v Jeseníkách, což způsobilo motivaci k výšlapu někam nad hranici mraků v sobotu 19. listopadu 2011. Po polední kontrole webkamer bylo jasné, že to musí být alespoň 1200 metrů vysoko, níže byly všude mraky. Volba byla jasná – Lysá Hora (1323 m) nebo Smrk (1276 m). Vyhrál Smrk…

S CK Alpina pěšky po chorvatských horách a městech, 2.-11. 9. 2011

Začátkem září jsem vedl jednodenní výlety v rámci zájezdu CK Alpina 440 Chorvatské hory a moře s podtitulem 4 národní parky: Velebit, Paklenica, Plitvická jezera, Krka a moře. Počasí nám vyšlo dokonale, když zapršelo jednou v noci, jinak bylo nebe vymalované a teploty vysoké. Výše uvedený zájezd byl kombinován s přechodovým zájezdem CK Alpina 340 Velebit a Paklenica s podtitulem Čtyřdenní přechod hřebene Velebitu, moře a NP Paklenica.

S CK Alpina pěšky na poloninách Podkarpatské Rusi, 12.-21. 8. 2011

V půlce srpna jsem vedl přechodový zájezd CK Alpina 3002 Poloniny Podkarpatské Rusi s podtitulem Přechody polonin krajem Nikoly Šuhaje. Na Ukrajině jsem takto byl potřetí, a poprvé vyšlo počasí naprosto dokonale, kdy nám pršelo jednou chvíli v podvečer. Kromě přechodové skupiny byl zájezd tvořen také jednodenními výletníky – 4002 Podkarpatská Rus – jednodenní túry krajem Nikoly Šuhaje, přičemž se mezi oběma verzemi dalo přecházet.

Přechod vrcholu Velika Raduha (2062 m) v Kamnišsko-Savinjských Alpách

Po sobotní bouřce byly trekové boty zcela promočené, když do nich vrchem natekly litry vody. Bylo jasné, že výlet bude lehký, neboť suché jsem měl pouze tenisky. Cílem byl pěkný přechod vrcholu Velika Raduha (2062 m). Počasí bylo polojasné, ale slunce na kopec kvůli mrakům nesvítilo.

Bouřka ukončila výstup na Ojstricu (2350 m) v Kamniško- Savinjských Alpách

V sobotu 30. července 2011 bylo proměnlivé počasí. Nicméně, nevypadalo to, že by mělo nějak intenzivně pršet nebo dokonce být bouřky. Jako cíl celodenního výletu tak byl zvolen vrchol Ojstrica (2350 m) v Kamnišsko-Savinjských Alpách. Bohužel bouřka nakonec přišla, a tak jsem to zabalil u Malé Ojstrice (cca 2000 m), když všude okolo byly zatím jenom blesky a hromy bez deště.

Aktivity v lyžařském areálu Mariborsko Pohorje v létě 2011

Na začátku června jsme se cestou z jihu zastavili ve slovinském Mariboru, kde kromě práce zůstal i krátký čas na výlet do lyžařského střediska Mariborsko Pohorje. Nahoru se vyjelo lanovkou a dolů se to pěkně sešlo pěšky.

Víkend v půlce března na lyžích v okrese Vsetín - Troják a Kyčerka

O víkendu 12. až 13. března 2011 bylo krásně slunečno a teplo. Přírodní sníh už zmizel – teda až na malé výjimky, a tak se dalo lyžovat jenom na technickém sněhu. Ve Ski areálu Troják to v minulých měsících přehnali s tvorbou technického sněhu, a tak ho tam mají místy více než dva metry! Oproti tomu ve Ski areálu Synot – Kyčerka nemají na jednom místě takové množství sněhu, zato ale mají v provozu tři sjezdovky a vše pro děti.

Začátek září ve Vysokých Tatrách se sněhem, ale bez lyží

Ve dnech 5. až 7. září jsem se zúčastnil konference 9th EFIS-EJI Tatra Immunology Conference, která se konala v hotelu Patria na břehu Štrbského plesa. V předchozích dnech napadlo ve výškách nad 1700 metrů místy až metr sněhu. Lyže jsem si bohužel nevzal.

Fotkou z našeho výletu na Triglav je olepené celé Švýcarsko

Čertík Bertík alias Tomáš Nováček se včera vrátil z mototuristiky po Francii a Švýcarsku a neopomněl se pochlubit, že celé Švýcarsko je polepené fotkou z našeho pěšího výletu Sněhový výlet do oblasti Triglavu na konci září v září 2007. Polepení je způsobeno reklamní kampaní Kantonalbank. Čertík poslal fotky z Zermattu a Saas Fee.

« Novější | Starší »
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org

 
 
160x600afil-awards.jpg
ladiran-160x600.jpg