TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Lezecký a vrtulníkový závěr I. Mezinárodního kurzu horské medicíny v ČR 2016

V první polovině září se uskutečnila závěrečná část I. Mezinárodní kurz horské medicíny v ČR, kde se frekventantni věnovali expediční medicíně, pohybu a záchraně ve skalním terénu a na via ferratách, řešení praktických úloh přímo v terénu a cvičné vrtulníkové záchraně. Poslední den byl věnován zkouškám, které se skládaly ze tří částí – test, ústní část a praktická ukázka řešení konkrétního případu.

Servisní technik - Boatpark s.r.o. v centru Prahy

Hledáme zaměstnance na stálý nebo částečný pracovní poměr na pozici servisní technik. Orientace v problematice vodních sportů, servisu lyží a manuální zručnost vítána. Praxe v oboru není nutná.

Lezecký den s Ocúnem na Valově skále u Vsetína v tropickém počasí 4. června 2016

Valova skála u Vsetína se stala cvičným terénem pro testování lezeckého materiálu české firmy Ocún. Místo nebylo vybráno náhodně. Několik desítek metrù pod skálou se totiž nachází obchod VodaHory.cz, který byl spolupořadatelem oblíbené akce „Lezecký den s Ocúnem“.

Jak to vypadalo na první části Kurzu horské medicíny v Krkonoších

Zimní část I. Mezinárodního kurzu horské medicíny 2016 pod záštitou UIAA/ICAR/ISMM se uskutečnila v Krkonoších na Dvoračkách na přelomu března a dubna. Čím se tato první část vyznačovala? Se samotnou teorií se účastníci seznámili z dodaných studijních materiálů, takže v Krkonoších byly přednášky interaktivní s maximálním zaměřením na praxi v terénu.

Na ferraty pouze s kvalitním vybavením

Hory nejsou jen lyže a skialpy, ale i lezení, turistika, přechody a taky via ferraty – tedy zajištěné cesty (klettersteigy), které umožňují průměrně zdatnému člověku podívat se do míst, kam ještě nedávno mohli vystoupit pouze horolezci. Cesty jsou budovány ve skále pomocí ocelových kramlí, žebříků a jistících ocelových lan. K jejich zdolání není třeba znát speciální horolezecké techniky. Je však nutné si uvědomit, že kvalitní normované vybavení je nutností. Proto jsme připravili krátký přehled vybavení, které je aktuálně v prodeji.

Zimní hory volají, aneb lyžařským nebo snowboardovým instruktorem na Dolní Moravě

Hledáme do našeho zkušeného teamu další členy, kteří se mimo snowboardovou a lyžařskou výuku mohou vyžít jako průvodci na sněžnicích, skialpech, běžkách, nově i výuka freestylu pro začátečníky. Pokud umíš něco nevšedního ukažeš to divákům na našich sobotních show Adventure.

Pozvánka na lezecký den s Ocúnem 6. června 2015

Internetový obchod Vodahory.cz připravil na Valově skále u Vsetína testovací Ocún den, který se uskuteční první červnovou sobotu 6. června 2015.

Základní lavinový kurz Vodahory.cz v Žiarské dolině, 13. - 15. únor 2015

Obsahem kurzu je seznámení a zejména procvičení lavinové prevence, používání lavinových vyhledávačů. Metodika, bezpečný pohyb. Velký důraz je kladen na praktickou část. Proto je kurz pořádán v Západních Tatrách – Roháčích.

Na výročce vsetínského horolezeckého oddílu se školilo a promítalo

Poslední listopadový víkend 29. až 30. listopadu se na hájence v Semetíně uskutečnila výroční schůze 155. horolezeckého oddílu Vsetín. Skalní členové začali s přípravou už v pátek. Hlavní program se rozběhl od sobotního rána.

Skialp a freeride metodika 5 – střední a dlouhé oblouky

Střední oblouk je při freeridu a skialpu velmi často používany téměř v jakýchkoliv sklonech svahů v klasické nebo carvingové podobě. Dlouhé oblouky jsou s oblibou používány nejenom na méně strmých svazích, ale za výborných sněhových podmínek a při zájmu o co nejrychlejší sjezdy také na strmých svazích. Často jsou k vidění v lyžařských videích z Aljašky.

Skialp a freeride metodika 4 - krátký oblouk

Krátký oblouk je základním typem oblouku využitelným při jakékoliv sjezdové aktivitě na lyžích. Krátkým obloukem je možné sjíždět na různých podkladech od zledovatělého sněhu, přes firn, krustu, rozbředlý mokrý sníh až po ideální prašan.

Skialp a freeride metodika 3 – přívrat alias pluh

Jedním ze základních způsobů jízdy na lyžích je různé přívratu, nebo-li pluhu v obloucích, přímé jízdě a při zastavování. Přívrat může být jednostranný s využitím jedné lyže nebo oboustranný. Oblouky s přívratem je možné vhodně využít za jakýchkoliv sněhových a povětrnostních podmínek, a proto by je měl každý zájemce o pohyb ve volném terénu dobře ovládat.

Ženy v outdooru - jak na prsa

Spousta z nás, které se snažíme většinu času trávit pohybem, a to především venku, řešíme výběr správné sportovní podprsenky. Musí držet vše na svém místě, být pohodlná a musí taky dobře vypadat.

Výsledky průzkumu k výběru a použití sportovních podprsenek

Na začátku roku 2014 proběhl pomocí online formulářů Průzkum na téma výběr sportovní podprsenky a praktické zkušenosti. Uzávěrka vyplněných formulářů už byla poněkud dávno, bohužel se nepodařilo vyhodnotit výsledky ještě v zimním období jak bylo původně očekáváno (mohlo za to například lyžování). Rozbor výsledků průzkumu a pět vylosovaných výherkyň cen, které poskytli Quillcz.cz, MountainSki.cz, Útěk do hor a Jiří Švihálek z Kejda Ski Teamu je tak zveřejněno až teď v červnu.

Pádové techniky při sjezdu prachovým sněhem - bulharský Pirin v březnu 2014

V úterý 11. března jsme se v rámci Freeride a skialp výletu do bulharského Pirinu plně věnovali rozjížděním vysoké vrstvy prašanu, který napadnul v předchozím dnu. Mimo prašanování jsme se věnovali nedobrovolně i dobrovolně nácvikům různých pádových technik v hlubokém prašanu.

« Novější | Starší »
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org