TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Jak to vypadalo na první části Kurzu horské medicíny v Krkonoších

Zimní část I. Mezinárodního kurzu horské medicíny 2016 pod záštitou UIAA/ICAR/ISMM se uskutečnila v Krkonoších na Dvoračkách na přelomu března a dubna. Čím se tato první část vyznačovala? Se samotnou teorií se účastníci seznámili z dodaných studijních materiálů, takže v Krkonoších byly přednášky interaktivní s maximálním zaměřením na praxi v terénu.

Praktický výcvik na sněhu
Praktický výcvik na sněhu

Hlavní organizátorce Kristině Höschlové se při přípravě prvního kurzu horské medicíny podařilo zajistit špičkové zahraniční přednášející a vedoucí praktických workshopů – Emmanuel Cauchy (jeho kniha Průvodce cestovní a horskou medicínou) z Chamonix,Lorenzo Introzzi (Varese a Val Gardena, Itálie), Dominique Jean (Univerzita a Univerzitní nemocnice v Grenoble, Francie) a Jean-Marc Bertrand (lékař horské letecké záchrany Mt. Blanc Helicopters, Avoriaz, Francie). Emmanuel navštívil Českou republiku vůbec poprvé, a přestože je zvyklý na velehory v okolí Chamonix, tak se mu líbily i Krkonoše. Emmanuel i Lorenzo se velice rychle naučili česky objednávat piva a jediné, co je trochu překvapilo, byl sobotní oběd, kdy byly jako druhý chod „buchty na pare“.

1st International MOUNTAIN MEDICINE COURSE in the Czech Republic od KHM na Vimeo.

Proč vůbec vznikl mezinárodně uznávaný I. kurz horské medicíny v České republice vysvětluje hlavní organizátorka Kristina Höschlová:
„Díky mým pobytům v zahraničí jsem v roce 2013 dostala nabídku absolvovat Mezinárodní master kurz horské medicíny, který probíhal v Itálii. Kurz mě nadchnul a tehdy jsem se rozhodla umožnit podobné vzdělání mým českým a slovenským kolegům. Tak tedy vzniknul stávající Kurz horské medicíny. Vznikl jen díky neobyčejnému nadšení všech organizátorů, lektorů a instruktorů.“

Celý článek: Interaktivní a intenzivní první část Kurzu horské medicíny 2016 v Krkonoších

Podobné články

Komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

 

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje sexy formátování texy. Například nový odstavec získáte 2x odřádkováním, citace započněte znakem ">", odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]
|
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org