TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Krušnohorské běžkování za velké zimy a větru

Jednoho krásného lednového dne 2019 jsme se rozhodli, že pojedeme na běžky na výlet do severozápadních Čech na Cínovec za záminkou vyzkoušení mých nových běžkařských bot a potrénování před školním lyžařským výcvikem.

Po nájezdu do lesa už nefoukalo, byla jenom zima
Po nájezdu do lesa už nefoukalo, byla jenom zima

Cesta nám poměrně rychle ubíhala, obohacena kulturní vložkou hudby od kapely Queen. Jen co jsme dojeli na místo, byla jsem skálopevně přesvědčená, že z vyhřátého auta do té hrozné zimy a studeného větru ani nos nevystrčím. Ovšem nakonec jsem se pod výhrůžkou odebrání mobilu přeci jen rozhodla spolupracovat a brzy na to jsme vyjeli. Statečně jsme bojovali s nepřízní počasí a odolávali větru, který byl tak studený, že mě hned po pokusu o promluvení rozbolely zuby.

Upravená stopa byla parádní
Upravená stopa byla parádní

Po zajetí do stopy, která se nacházela v lese, už naštěstí taková zima nebyla a vítr téměř nefoukal. Nasadili jsme tedy svižné tempo a vyrazili vstříc zasněženým Krušným horám směrem k Bouřňáku. K našemu původnímu překvapení jsme potkávali mnoho dalších běžkařů, což jsme připisovali počasí, které se vyjasnilo a od krystalků sněhu se sluneční paprsky odrážely jako lasery, až z toho bolely oči.

Dojíždím zpátky na Cínovec
Dojíždím zpátky na Cínovec

I přes několik pádů nejmladší členky naší výpravy jsme pohádkově zasněženou krajinou pokračovali dál, přičemž si táta jako vždy nemohl odpustit focení úplně čehokoliv, co mu přišlo na oči (včetně nás). Ovšem i přes naši neohroženost a nadbytek odhodlání (myslím, že u mě to bylo vidět nejlépe) jsme se nakonec vzdali nápadu na původní okruh k Bouřňáku a spokojili jsme se jen s kratší variantou. Při návratu k našemu autu jsme potkali slečnu, která byla oblečená, jakoby se zrovna chystala vyrazit na nákupy do města. Jejímu nevhodnému oblečení jsem tedy přičítala to, že za ty tři minuty, co jsme jí míjeli, spadla asi osmkrát, tak nevím.

Závěrečný úsek k autu
Závěrečný úsek k autu

Cesta zpět k autu se nám trochu protáhla, jelikož tátu zase zachvátila fotící mánie. Naštěstí ho to brzy omrzelo, a po desetiminutovém vyhrabávání auta ze sněhu jsme sjeli z hřebenů hor na občerstvení a následně úspěšně dorazili zpět domů.

Podobné články

Komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

 

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje sexy formátování texy. Například nový odstavec získáte 2x odřádkováním, citace započněte znakem ">", odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]
|
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org

 
 
160x600afil-awards.jpg
ladiran-160x600.jpg