TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Pozvánka na Setkání skialpinistů 2020 na Dvoračkách v Krkonoších

Komise tradičního skialpinismu ČHS pořádá výroční Setkání skialpinistů 2020 na ukončení kalendářního roku 2020. Setkání se uskuteční na Horské boudě Dvoračky (1140 m) a horský hotel Štumpovka nad Rokytnicí nad Jizerou v Krkonoších ve dnech 11.-13. 12. 2020. Setkání skialpinistů je určeno všem příznivcům pohybu ve sněhem pokrytých horách od České republiky až po Himaláje.

Skialpinistická sezóna 2019–2020 byla letos výrazně omezena a zkrácena z důvodu téměř celosvětového omezení pohyby v hlavní jarní skialpinistické sezóně. Na Setkání skialpinistů tak letos nebudou větší a výraznější výlety v porovnání s minulými lety.

Splitboardové a skialpové terény na Sibiři
Splitboardové a skialpové terény na Sibiři

Denní program bude záviset na aktuálních sněhových podmínkách. Odpolední a večerní program se v obou dnech uskuteční v salónku na Štumpovce a v restauraci na Dvoračkách. V polovině prosince se v případě standardního průběhu zimní sezóny dá očekávat, že sníh bude od dolní stanice lanovky v Rokytnici nad Jizerou až po hřebeny Krkonoš. Při předchozím Setkání skialpinistů 2013 na Dvoračkách bylo sněhu dost.

Easter 2020 skimo with #skimokids in Jeseníky od palic na Vimeo.

Great time during the Easter was spent with different skimo activities with #skimokids

Od pátku do neděle se při Setkání skialpinistů bude probírat

 • současné vývojové trendy tradičního skialpinismu
 • nově bude podrobněji probírán dětský skialp #skimokids
 • novinky v oblasti lavinové prevence a bezpečného pohybu v zimních horách
 • prezentace a filmy ze skialpinistických, freeridových a splitboardových aktivit jak za uplynulou zimní sezónu, tak z historie
 • představení málo navštěvovaných a nových oblastí pro zimní aktivity
 • shrnutí uplynulé i nástin následující zimní sezóny
 • v sobotu 12. prosince 2020 budou připraveny praktické workshopy věnované problematice zimního pohybu v horách (viz jejich přehled v přihlášce – uskuteční se ty, o které bude největší zájem mezi účastníky)
 • možnost domluvit skialpové výlety v Evropě i mimo ni pro nadcházející zimní sezónu
 • bohatá tombola výrobců a prodejců vybavení do zimních hor
 • Vaše příspěvky v rozsahu 5–20 minut jsou vítány, název promítání zašlete do 15. 11. 2020 společně s anotací (3–5 vět) a jednou až třemi ilustračními fotografiemi na jan.pala@horosvaz.cz nebo jan.pala@mountainski.cz.

Vrcholové foto na Sibiři na začátku prosince 2019
Vrcholové foto na Sibiři na začátku prosince 2019

Program – orientačně

Pátek 11. 12.

Příjezd a příchod, prezentace, ubytování a večeře. Ti, kdo ví, že přijedou až v pozdějších nočních hodinách, vynechají večeři už v přihlášce. Po 20 h zhodnocení uplynulé zimní sezóny, individuální konzultace a prezentace na poslední chvíli, které by se nevešly do sobotního programu. Následně volná zábava do 02:00 h.

Sobota 12. 12.

Snídaně, skialp, běžky nebo pěšky podle aktuálních (ne)sněhových podmínek. Pro zájemce i společné aktivity – různé workshopy. Přihlášení je možné v celkové přihlášce. Uskuteční se workshopy, o které bude největší zájem.

Odpoledne až večer (odhad do 23:00 h) prezentace a filmy se skialpovou, splitboardovou a freeridovou tématikou. Následně volná zábava do 02:00 h.

Neděle 13. 12.

Po snídani vyklizení pokojů 10 hod., při velkém zájmu možnost zopakování některých workshopů, výlet po hlavním jesenickém hřebenu, individuální lyžování a odjezd

Postupně doplňovaný Program Setkání skialpinistů 2020 Horská bouda Dvoračky (1140 m) a horský hotel Štumpovka

Dostupnost

Horská bouda Dvoračky (1140 m) a horský hotel Štumpovka je snadno dostupná na skialpech, běžkách nebo pěšky z Rokytnice nad Jizerou nebo z Dolních Míseček. Pozor, zelená turistická značka z Dolních Míseček traverzuje dolní částí Velké kotelní jámy a její použití může být za vyššího stupně lavinového nebezpečí omezené.

Parkování na placených parkovištích v lyžařském středisku Rokytnice nad Jizerou.

Ubytování a stravování

Horská bouda Dvoračky (1140 m) a horský hotel Štumpovka pokoje různé velikosti s možností ubytování s polopenzí. Ti, co v pátek dorazí v pozdějších hodinách, mají možnost první noci z pátku na sobotu mít ubytování se snídaní. Stejně jako při minulých Setkáních skialpiniístů je i letos možnost spatní ve spacáku, ale to je možné až po vyčerpání lůžkové kapacity horské boudy a hotelu! V případě ubytování s dětmi, uveďte v poznámce u přihlášky věk dítěte.
POZOR: Cena ubytování s polopenzí se liší podle data přihlášení a zaplacení! Čím později se přihlásíte a zaplatíte, tím to bude dražší.
Podrobně je to uvedeno v přihlášce! Je zaveden poplatek 200 Kč za účast na Setkání skialpinistů – páteční večerní program, sobotní workshopy, odpolední a večerní program.

Přihlášky ještě nejsou online!

Podobné články

Komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

 

Pravidla a možnosti formátování

 • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje sexy formátování texy. Například nový odstavec získáte 2x odřádkováním, citace započněte znakem ">", odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
 • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
 • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
 • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]
|
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org