TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Uprostřed února na skialpech v Malé Fatře

Pro víkend 16. až 17. února 2013 na Malé Fatře jsme tentokrát jako východisko zvolili Vrátnou. Účast výpravy byla vcelku hojná – celkem tři plná auta z Ostravy a Brna. Denní program si každá skupinka vytvořila zvlášť. Ten večerní jsme ale trávili v příjemném penzionku u teplého krbu a kvalitního vína společně.

Z Vratné po zelené značce do sedla Za Kraviarským a dále Chrapaky, Iva a Ečí stoupají do sedla Bublen
Z Vratné po zelené značce do sedla Za Kraviarským a dále Chrapaky, Iva a Ečí stoupají do sedla Bublen (Click to enlarge)

V sobotu panovalo na hřebenu špatné počasí, kde nebylo vidět v mlze ani na metr. Večer u vína jsme kvalitně rozebrali historky o hledání navigačních tyčí a hospody na Kriváni, správnou sestupovou trasy i techniku jízdy dolů (i bez lyží). Příštího dne nám počasí vyšlo, celá neděle byla slunečná a fotografická… Podmínky na výstup i lyžování byly skvělé.

V sedle Budlen se rozhlížíme na druhou stranu hřebene a fotíme panoramata, dáváme čaj a čokoládu, za náma jde vidět Koniarky a Malý Krivaň
V sedle Budlen se rozhlížíme na druhou stranu hřebene a fotíme panoramata, dáváme čaj a čokoládu, za náma jde vidět Koniarky a Malý Krivaň (Click to enlarge)

Stoupáme na Pekelník 1609m za krásného slunečného počasí, Ečí neúnavně vykládá další ze svých horolezeckých příběhů
Stoupáme na Pekelník 1609m za krásného slunečného počasí, Ečí neúnavně vykládá další ze svých horolezeckých příběhů (Click to enlarge)

Na Pekelníku se koukáme, jak by se tam dalo krasně lyžovat, ale nemáme moc času, tak musíme jít dále po hřebeni směrem na Velký Krivaň 1709 m
Na Pekelníku se koukáme, jak by se tam dalo krasně lyžovat, ale nemáme moc času, tak musíme jít dále po hřebeni směrem na Velký Krivaň 1709 m (Click to enlarge)

Cestou na Velký Krivaň se díváme směrem do Vratné a Velký Rozsutec, za námi hřeben Malé Fatry
Cestou na Velký Krivaň se díváme směrem do Vratné a Velký Rozsutec, za námi hřeben Malé Fatry (Click to enlarge)

Nejvyšší bod Málé Fatry je Velký Krivaň 1709m, pěkná pulhodinka neuškodí na focení, vidíme Snilovské sedlo, Chleb a dále v mracích Západní Tatry - sjiždíme na Chatu pod Chlebom na oběd
Nejvyšší bod Málé Fatry je Velký Krivaň 1709m, pěkná pulhodinka neuškodí na focení, vidíme Snilovské sedlo, Chleb a dále v mracích Západní Tatry – sjiždíme na Chatu pod Chlebom na oběd (Click to enlarge)

Na vrcholu Chleb se nám už trochu zatáhlo, a tak sjíždíme Oštiepkovou muldou zpět do Vratné k autu
Na vrcholu Chleb se nám už trochu zatáhlo, a tak sjíždíme Oštiepkovou muldou zpět do Vratné k autu (Click to enlarge)

Podobné články

Komentář

 1. KonasL - 22. únor 2013, 15:54 #

  A nějaké fotky ze sjezdu?

 2. Ondra - 24. únor 2013, 16:37 #

  fotky ze sjezdu nejsou, byla mlha… nebylo co fotit:(

 3. hynek - 26. únor 2013, 12:41 #

  tam sem byl v lete, a pekne chcalo… to je nadhera

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

 

Pravidla a možnosti formátování

 • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje sexy formátování texy. Například nový odstavec získáte 2x odřádkováním, citace započněte znakem ">", odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
 • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
 • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
 • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]
|
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org