TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Závěr VKV 2021 z pohledu skimokids

K dokončení VKV 2021 – Vrchařské koruny Valašska nám v listopadu chybělo posledních pár kopců. V neděli 7. listopadu jsme tak vyrazili na poslední čtyři vrcholy od Javorníků přes Vsetínské vrchy až po Kašavu.

Velký Javorník (1071 m)

Ráno jsme se jako obvykle nasnídali, připravili na kola a jeli na první vrchol. Dojeli jsme autem do Malých Karlovic a potom ještě výše. Tam jsme zaparkovali a vyrazili na cestu. Moc se mi nechtělo, protože byla zima, ale neměla jsem úplně na výběr. Vyjeli jsme hned do kopce po asfaltovo-dlaždicové cestě. Dlažba tam nebyla moc, ale jenom místy.

Jeli jsme asi 10 minut, než jsme se dostali na křižovatku. Dali jsme se doprava a po nějaké lesní rozbahněné cestě s kameny do kopce. Tam jsem to tlačila, protože se to nedalo vyjet a klouzalo mi to. Po vyjití kopce už byla stezka normální a více rovná. Jeli jsme už jenom pár minut, než jsme dorazili k vrcholu Velkého Javorník (1071 m). Udělali jsme si fotku a jeli zpět k autu.

Cesta zpátky byla v celku zajímavá, protože tam bylo všude bahno. Všichni jsme byli totálně špinaví a já jsem tam ještě spadla do toho bahna, aby toho nebylo málo, tak dokonce dvakrát. No, nějak jsme se dostali k autu, táta naložil kola s mojí pomocí. Vyjeli jsme, abychom se přiblížili k dalšímu vrcholu.

Vsacká Tanečnice (900 m)

Zaparkovali jsme na Soláni. Byla zima. Ptáci zpívali a my jsme jeli na kole. Jeli jsme po lesní cestě s kameny a pak jsme odbočili někam do kopce. Až do odbočky s námi jela Jitka a Lada, ale pak se vrátily, protože už to měly vyjeté. Dotlačili jsme kola k hřebenu. Teprve potom jsme na ně nasedli a zbytek došlapali k vrcholu Vsacké Tanečnice (900 m). Na něm mi taťka udělal fotku jeli jsme zpět k autu. Nasedli jsme do auta a jeli jsme na třetí vrchol.

Lípy u Mrnuštíků (525 m)

Auto jsme nechali u Obecního úřadu v Oznici, sundali jsme kola z držáku a začali jsme šlapat. Jeli jsme hned do kopce, dokud se nám cesta nezačala zmírňovat. Projeli jsme kolem koní, krav a ovocných stromů. Odbočili jsme z hlavní cesty a pokračovali jsme do kopce opět kolem koní. Kolem dřevěných domů jsme se dostali až na louku, po které jsme dojeli až k Lípám u Mrnuštíků (525 m). Po třetí jsme si udělali fotku a jeli jsme dolů k autu.

Kaple Panny Marie na Vinohrádku (420m)

Kašavy jsme vyrazili ke kapličce Panny Marie na Vinohrádku (420 m). Nejdřív jsme chvíli jeli po hlavní cestě, ze které jsme asi po 300 metrech odbočili. Jeli jsme ještě chvilku po asfaltce, ta se následně změnila v lesní cestu, po které jsme dojeli až na vrchol. Jeli jsme po křížové cestě.

Dojeli jsme ke kapličce, kde jsme zase udělali nějaké fotky a videa. Při cestě zpět už zapadalo slunce, tak jsme se za půlkou cesty zastavili na louce, abychom si západ vyfotili. Pak už jsme se rychlím sjezdem dostali jenom k autu a jeli jsme domů.

Podobné články

Komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

 

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje sexy formátování texy. Například nový odstavec získáte 2x odřádkováním, citace započněte znakem ">", odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]
|
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org