TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Pozvánka na Ropákův zimní vysokotatranský memoriál 2023 – Chata pri Zelenom plese

Na konec roku 2023 je připraven tradiční Ropákův zimní vysokotatranský memoriál nazvaný podle našeho kamaráda, bubeníka, lezce a skialpinisty Romana Ropáka Tyla. Ve spolupráci se 155. horolezeckým oddílem Vsetín a pod záštitou Komise tradičního skialpinismu ČHS se budeme pohybovat v blízkém, či vzdálenějším okolí Chaty pri Zelenom plese (1550 m) ve dnech 26. až 30. prosince 2023.

Ropák v závěru Velké Studené doliny ve Vysokých Tatrách 2011
Ropák v závěru Velké Studené doliny ve Vysokých Tatrách 2011

Proč je tradiční povánoční a předsilvestrovský zimní sraz od roku 2016 přejmenován na Ropákův zimní memoriál? Je to na připomenutí Romana „Ropáka“ Tyla, který zahynul v lavině v Rakousku na začátku února 2016. Za posledních deset let se stal víceméně inventářem povánočních tatranských výjezdů, když byl vždy jedním z prvních přihlášených.

Program Ropákova zimního memoriálu ve Vysokých Tatrách

26. 12. příjezd do Vysokých Tater, výstup na chatu, zjištění aktuálních podmínek v dolině
27.-29.12. indivi­duální nebo společné aktivity podle osobních preferencí účastníků – zimní lezení, ledy, mixy, skialp, splitboard. K tomu se bude procvičovat příslušná metodika k pohybu v zimních horách a velehorách – laviny, bezpečný pohyb pěšky a na lyžích, štandy, záchrana z ledovcové trhliny, apod.
30. 12. dopolední program obdobný jako v předchozích dnech, odpoledne přesun do doliny a následně do civilizace

Pro ty, co Ropáka neznali, malé zhodnocení jeho přístupu k životu:
„Už neuslyšíme jeho vtípky, poznámky a komentáře při každoročních povánočních skialpovo-lezeckých výletech do Vysokých Tater, kde ač patřil do horolezeckého oddílu Horyinfo.cz, tak se stal "inventářem“ také ve 155 HO Vsetín. Stejně tak mohl být Ropák inventářem v jakémkoliv jiném horolezeckém oddílu, protože svým přístupem k životu, přátelským chováním a vyzařovanou energií snadno a bezprostředně dokázal kamkoliv rychle zapadnout. Už spolu neposedíme při hodnocení uplynulého dne v tatranské chatě, balkánské hospodě nebo ve stanu postaveném daleko a vysoko od civilizace na sněhu."

Ropákův zimní vysokotatranský memoriál je určen pro členy 155. horolezeckého oddílu Vsetín, sekci Tradičního skialpinismu Českého horolezeckého svazu a spřátelené lezce a skialpinisty. Pro plnohodnotné přihlášení je nutné kromě uvedení svých údajů také zaplatit zálohu převodem na účet (VS jméno a rok narození) nebo v hotovosti odevzdat Hřibovi. Pro motivaci k výletu – takto to vypadalo před pár lety:

Vysoko nad Velkou Studenou dolinou - Bruder a Ropák
Vysoko nad Velkou Studenou dolinou – Bruder a Ropák

V příhlášce níže jsou uvedeny výše záloh a jejich splatnost!

Co udělat? "Přihlásit se!

Podobné články

Komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

 

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje sexy formátování texy. Například nový odstavec získáte 2x odřádkováním, citace započněte znakem ">", odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]
|
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org